29 жовтня 2019 дата публікації

Суперсклад на чемпіонаті світу в Анталії. Наших нема

Національна федерація снукеру України вже повідомляла, що новостворена World Snooker Federation (WSF) проведе в січні на Мальті відразу два чемпіонати, переможці яких отримають професійні ліцензії терміном на два роки.

Вже зрозуміло, що і склад, і конкуренція там буде надзвичайна. І у дорослому чемпіонаті, і серед гравців до 17 років. Але і «стара» федерація IBSF, через конфлікт з якою World Snooker власно й створив WSF, доводить, що може збирати масштабні форуми. Незважаючи на те, що чемпіон світу IBSF більше не отримає перепустку у мейн-тур, незважаючи на те, що по строках чемпіонат світу співпав з п’ятим турніром Challenge Tour, у турецькій Анталії, де завтра стартує 45-й чемпіонат світу, зібрався надзвичайно сильний склад учасників. Можливо, один з найліпших за всю історію. 

На жаль, серед 111 учасників чоловічого чемпіонату світу, які презентують 39 країн, не буде українців. І якщо з неучастю Юліана Бойко все зрозуміло – він бере участь у «челенджі» та цілеспрямовано готується до Мальти, то, наприклад, дуже хотілося б побачити в Анталії чемпіона та віце-чемпіона України Антона Казакова та Владислава Вишневського. Але їх не буде. Тож сподіваємося, що все компенсується їх грою на чемпіонаті WSF у січні на Мальті.

Проігнорували форум в Анталії англійці, шотландці, північноірландці та мальтійця. Про те всі інші головні снукерні держави представлені. Тільки колишніх гравців мейн-туру нараховується біля десяти. 

Наймогутнішу команду виставив Таїланд – всі три гравці мають досвід гри у мейн-турі: Пассакорн Суваннават, Танават Тірапонгпаїбун та Крітсанут Лертсаттайатторн. Суваннават, до того ж, у 2007 році грав у фіналі чемпіонату світу, де поступився співвітчизнику Аттасіту Махіттхі. 

Індія заявила двох своїх головних зірок, двух екс-профі – єдиного в світі триразового чемпіона світу IBSF Панкаджа Адвані та Адітью Мехту.

Чемпіон та віце-чемпіон світу цього року серед гравців до 21 року Чжао Цзяньбо та Пан Цзюньсу презентують Китай. Ще один китаєць, екс-профі Ван Юйчень заявлен за Гонконг.

Зіграє маючий величезний професійний досвід фінн Робін Халл (на фото). Є думка, що саме він є головним фаворитом. 

А ще чемпіон світу 2002 року австралієць Стів Міфсад та чемпіон світу 2012 Мухаммад Асіф з Пакістану, віце-чемпіон світу 2017 року Амір Сархош з Ірану, наші добрі знайомі Родіон Юдін з Латвії, росіянин Іван Каковський, поляк Матеуш Барановскі, а ще екс-профі Ахмед Саїф (Катар) та Мухаммад Асіф (Пакистан), а ще… Але вже ясно, що чемпіонат виходить надзвичайно цікавий.

Сильний склад зібрав також жіночий чемпіонат. 30 учасниць з 13 країн, з них три чемпіонки світу – діюча Вараттанун Сукріттанес з Таїланду та бельгійка Венді Янс і представниця Гонконгу Инь Он Йі. Також ще дві дуже сильні тайки Нутчарат Вонгхарутай и Плойчомпу Лаокіатфонг, китаянка Бай Юйлу, індійські віце-чемпіонки світу Амі Камані та Відья Піллаї, п’ятиразова чемпіонка Європи в команді росіянка Анастасія Нечаєва. 

А ще, як завжди, відбудеться чемпіонат світу серед майстрів, де також дуже багато сильних гравців на чолі з багаторазовим чемпіоном майже всього, чого тільки можна валлійцем Дарреном Морганом. 

Чемпіони світу визначаться 9 листопада, а веж 2 листопада у англійському Брайтоні Юліан Бойко грає з шотландцем Діном Юном в першому колі п’ятого турніру Челлендж-туру.