26 лютого 2020 дата публікації

Свято європейського снукеру в Португалії. Україна - один з головних учасників

З 7 по 22 березня в португальському місті Альбуфейра відбудеться великий європейський снукерний фестиваль.

Протягом двох тижнів відбудуться відразу чотири чемпіоната Європи: серед юнаків до 18 та 21 року, чоловіків та зі снукеру «6-red». Будуть розіграні дві професіональні ліцензії – у чоловіків та гравців до 21 року.

Приємно, що у цьому фестивалі прийме участь велика а, точніше, найбільша за всю історію, українська збірна.

Отже:

Чемпіонат Європи U18. 74 учасники з 27 країн. Збірна України: Антон Казаков, Юліан Бойко, Артем Суржиков, Роман Блакита, Петро Сидоренко, Георгій Петрунько. Наших шестеро, рівно стільки ж бельгійців, більше гравців лише у Англії та Ірландії (по сім). Головні конкуренти – вже добре нам відомі Шон Меддокс (Англія), Дін Ян (Шотландія), Роббі Макгіган (Північна Ірландія), Аарон Хілл (Ірландія), Жульєн Леклерк та Бен Мертенс (Бельгія), Антон Ковальські (Польща).

Чемпіонат Європи U21. 98 учасників з 32 країн. Збірна України в тому ж самому складі, що й на U18. Найчисленіші збірні виставили Англія, Ірландія та Вельс (по 7 гравців). Україна, Бельгія, Польща та Румунія – по 6. До фаворитів U18 додались ще декілька «старших товаришів» - валійці Ділан Емері та Тайлер Ріс, ірландець Росс Балмен, австрієць Флоріан Нюссл, росіянин Іван Каковський, поляк Даніель Холойда, англійці Дженсон Кендрік та Коннор Бензі.

Чемпіонат Європи серед чоловіків. 148 учасників з 41 країни. Збірна України – до Юліана Бойка та Антона Казакова приєднаються Сергій Ісаєнко, Владислав Вишневський та Алан Трігг. Найбільша команда у португальців – 12 гравців. Вельс та Мальта – по 7, Ірландія, Шотландія та Росія – по 6, Україна, Бельгія, Англія, Фінляндія, Ізраїль, Північна Ірландія, Румунія, Австрія, Боснія та Герцеговина, Італія – по 5.

Головні конкуренти: всі англійці (Маклауд, Ханкорн, Вомерслі, Лем, О’Салліван), німець Клекерс, шотландці Муір та Тоттен, валлійці Педжетт, Ріс, Емері, австрійці Нюссл та Пленер, поляки Барановські, Ніцшке, північноірландець Уоллас, Руберг з Ізраїлю, фінн Халл, ісландець Хельгасон, естонець Петров.

Ну і, нарешті. В чемпіонаті Європи по «6-red» зіграють 122 учасники з 35 країн. За Україну заявлені Бойко, Вишневський, Ісаєнко, Казаков, Трігг, Петрунько та Блакита.