29 жовтня 2019 дата публікації

Трамп - Крейгі: сенсація, що не відбулась

Несподівано важкою перемогою Джадда Трампа над Семом Крейгі запам’ятався черговий день в китайському місті Юйшань на турнірі World Open.

Несподіваною не так з огляду на існуючу різницю в класі між діючим чемпіоном світу та талановитим, але поки не дуже поспішаючим розкрити свої здібності гравцем, як з огляду на те, як розгорталися події.
Трамп блискуче розпочав гру. В першому фреймі зробив брейк 56 очок, а потім зіграв два поспіль сенчурі – 113 та найвищу серію турніру 144. 3:0 – і які можуть бути питання. Але вкрай несподівано все стало з ніг на голову. Крейгі спочатку робить брейк 104 очки, потім на рожевій кулі відіграє ще одну партію. Трамп доводить рахунок до 4:2, але Сем зумів відігратися. В восьмому фреймі Джадд довго намагався врятувати важку ситуацію, і вже коли це йому майже вдалося – Крейгі сфолив при виході з важкого снукеру, незабитий чорний поставив хрест на всіх спробах Трампа – 4:4. В контрі шанси були в обох суперників. Трамп починає з чотирьох очок і відразу помиляється. Крейгі у відповідь теж. Джадд починає атаку з планта, робить серію 49 та знову помилка. Але Сем зумів у своєму підході набрати лише 7 очок. 

Суперником Трампа у 1/8 фіналу буде Лян Веньбо, який ще вчора переграв 5:0 Баррі Пінчеса.

Навряд чи хто міг передбачити, що так швидко вилетить з домашнього турніру переможець Riga Masters Янь Бінтао. Але юний гравець, що вже претендує на лідерські позиції в китайському снукері, з розгромним рахунком 1:5 поступився Стюарту Керрінгтону. Сьогодні взагалі був не китайський день. Перший чемпіон WSF Ло Хунхао програв 1:5 Джеку Лісовскі. Лю Нін боровся як міг з Джоном Хіггінсом, «доїхав» до контри, але у вирішальний момент чотириразовий чемпіон світу «ввімкнув» максимальні оберти. Мей Сівень поступився Елфі Бердену, Чжан Ян – Тепчайі Ун-Ну, Лю Хаотянь – Хоссейну Вафеї. Лише Сяо Годун «розтрощив» Харві Чандлера – 5:0, Чжоу Юелун – Бена Вуластона – 5:1, та в китайському дербі Аньда Чжан, зробивши п’ять брейків 50+, переміг 5:3 Лі Хана. Всього ж, разом з Діном та Ляном, в наступному колі зіграє п’ять снукеристів з Китаю.

Домінік Дейл після перемоги над Ронні О’Салліваном не зміг впоратися з Фергалом О’Брайєном – 3:5. На рахунку ірландського ветерана два сенчурі – 107 та 104 очки. А ось ще один видатний ірландець Кен Доерті поступився також ірландцю, але північному – Марку Аллену. Рахунок також 5:3, суперники зробили по одному сенчурі (108 Доерті, 130 – Аллен).

Завтра в Юйшані – 1/16 фіналу.