01 березня 2020 дата публікації

Трамп проти Яня у фіналі чемпіонату гравців

Діючий чемпіон світу Джадд Трамп та юна зріка, що сходить, китайського та світового снукеру Янь Бінтао зустрінуться у фіналі чемпіонату гравців, який добігає свого кінця у англійському місті Саутпорт.

Джадд Трамп на протязі останніх днів вів боротьбу із шотландцями. Спочатку впевнено обіграв Джона Хіггінса – 6:3. А потім в драматичній зустрічі вирвав перемогу у Стівена Магвайра. Це була одна з кращих й непередбачуваних ігор останнього часу. Зустріч починається з 40-хвилинного фрейму. Трамп веде 42:27, Магвайр робить брейк 14 (з жовтої по синю) – 41:42. Далі відіграші, рожева куля дістається Трампу, але чорна – Магвайру. 48:48. Респот і перемога Джадда. Далі Трамп з брейками 69 та 132 очки виграє ще два фрейми і веде 55:0 (чергова півсотенна серія) в четвертому. Але Магвайр спочатку набирає 12 очок за рахунок фолів суперника, а потім робить переможний кліренс 56 очок. Після перерви ще два брейки у виконанні шотландця – 73 та 67 очок. І це вже 3:3. Далі – більше. Трамп попереду в сьомому фреймі – 59:32, але Магвайр робить черговий кліренс на останній червоній. І далі ще одна серія – 74 очки. Пять фреймів поспіль програє Трамп – останнього разу таке з ним трапилось на чемпіонаті Великобританії, коли він сенсаційно поступився Найджелу Бонду. Девятий фрейм. Стівен веде 54:38 на двох червоних, але тепер вже настає час Джадда ідеально розігрувати кінцівку. 4:5, потім брейк 51 очко, і рахунок зрівнюється. В контрі Магвайр повів 49:0, але Трамп відповідає фантастичних і переможним кліренсом 70 очок. І це черговий, вже пятий в цьому сезоні рейтинговий фінал чемпіона світу! Попередні чотири Трамп виграв.

Янь Бінтао в чвертьфіналі виграв у не менш захопливій, ніж та, про яку тільки що йшла мова, зустрічі у Джо Перрі. По ходу гри Янь програвав 1:2, потім вів 5:2 (!), але Перрі зумів зрівняти рахунок. Про вирішальний фрейм досить сказати лише тільки те, що він закінчився у чорній кулі. Янь виходить до півфіналу, де «розриває» Шона Мерфі – 6:1 з двома сенчурі (106 та 104 очки).

Сьогодні Трамп та Янь Бінтао зійдуться у фіналі, переможець якого отримає 125 000 фунтів стерлінгів/рейтингових очок, переможений – 50 000. Але вже незалежно від підсумку фінальної гри, 20-річний Янь своїм виступом у Саутпорті добряче перетрусив всі можливі рейтинги. Отже, Янь Бінтао гарантував участь у підсумковому турнірі CORAL – чемпіонаті туру, де прийме участь вісімка кращих гравців сезону. На цей турнір, окрім Яня Бінтао вже попали Трамп, Мерфі, Селбі, Робертсон та Дін. Майже стовідсоткові шанси й у Марка Аллена. Замикає чільну вісімку Джон Хіггінс, який на шість с половиною тисяч очок випереджає Стівена Магвайра. До чемпіонату туру лишається провести ще один турнір – Gibraltar Open. Для попадання на чемпіонат туру Магвайру треба буде пробитися як мінімум до півфіналу (краще – до фіналу). Ну і деякі примарні шанси попасти на чемпіонат туру мають Дотт, Ун-Ну, Кайрен Вілсон, Перрі та Вільямс. Всім їм потрібна лише перемога на Гібралтарі.

Далі. Успіх на чемпіонаті гравців дозволив Яню Бінтао увійти до чільної шістнадцятки, яка напряму попадає на чемпіонат світу. Янь займає зараз 16 місце в цьому рейтингу, випереджаючи на 6500 очок Перрі та на девять тисяч – Картера. Обом переслідувачам Яня треба досягати на Гібралтарі дуже високого результату. Звичайно, що у разі сьогоднішньої перемоги Яня над Трампом, ці питання остаточно знімаються.

Нарешті, якщо не до чемпіонату світу, так за підсумками сезону Янь Бінтао вже точно увійде до топ-16. Зараз він 15-й в рейтингу на кінець сезону і на 40 000 очок випереджає Гері Вілсона, який йде сімнадцятим. Ну і в новому офіційному рейтингу Янь Бінтао також вже входить до топ-16.