10 лютого 2021 дата публікації

Трамп приєднався до О'Саллівана, Хіггінса та Хендрі. Championship League 2021

З 08 по 13 лютого у Мілтон Кінз триває другий тиждень BetVictor Championship League Snooker 2021. Розпочавши календарний рік, з 04 по 09 січня в турнірі визначились переможці перших трьох груп гравців - Жу Юелонг, Грем Дотт та Джон Хіггінс. Цього тижня визначаться переможці ще трьох груп з четвертої по шосту, а матчі сьомої групи заплановано на 30-31 березня.

Формат турніру передбачає півфінальні матчі між гравцями, що за результатами групового етапу займають перші чотири щаблі в групі з семи учасників. Згодом у фінальному поєдинку визначають переможця групи, який проходить до, так званої, "Winners’ Group". Матчі серед переможців семи груп, що складуть в результаті цю «Групу Переможців», пройдуть за тим же форматом 1 та 2 квітня та визначать чемпіона. Всі матчі відбуваються до трьох переможних фреймів (best of five).

Інші чотири гравці, які з переможцем групи фінішували в топ-5, продовжать виступ в наступній групі, де вже визначено три нових учасники змагань. Двоє ж гравців, які посіли останні місця в групі вибувають.

Після першого ігрового дня групи номер 4, четверо снукеристів зрівнялись за очками. Том Форд та Марк Селбі здобули дві перемоги в трьох матчах, а Кайрен Вілсон і Джадд Трамп мали таку ж кількість перемог у чотирьох. 

Джадд Трамп відзначився черговим досягненням у своїй кар’єрі – серія у 115 очок в матчі з Джеком Лісовським стала 775-ю у здобутку першого номеру світового рейтингу. Завдяки цьому, він зрівнявся за кількістю кар’єрних сенчурі з рекордом легендарного Стівена Хендрі. До Трампа, це досягнення вдалося перевершити лише Ронні О’Саллівану, який наразі має 1061 сотню в офіційних поєдинках, 15 з яких це максимальні серії у 147 очок, а також Джону Хіггінсу, який здійснив у кар'єрі 882 сенчурі. 

image

Джеку Лісовському, який виграв лише одну гру з чотирьох зіграних матчів, необхідно було важко поборотися, щоб потрапити в плей-офф. 

Марк Вільямс після першого дня теж мав лише одну перемогу, але в нього попереду було ще три гри, рівно як і в Баррі Гокінса, який знаходився на одній позиції з валлійцем.
 
Коли лише одне очко розділяло перше і останнє місце в групі, вирішальними стали матчі, що відбувались у другий ігровий день, який завершився стадією плей-офф. 

На завершення денної сесії ігор другого дня Марк Вільямс перебував у зоні вильоту зі змагань, коли йому залишалось зіграти лише один матч. Для того, щоб залишитись у турнірі і перейти до наступної групи, Марку необхідна була перемога з рахунком 3:1 над Кайреном Вілсоном, який щойно знищив всі шанси на подальшу участь у турнірі у ще одного аутсайдера групи Джека Лісовського "в суху". Проте, Вільямс навіть перевиконав план на заключний матч групового етапу і виграв у Вілсона 3:0, тим самим відтіснивши Баррі Гокінса і забезпечивши собі місце у півфіналі!

image

Півфінали групи стали справжніми снукерними трилерами - обидва поєдинки завершились лише у вирішальних фреймах!

Серіями 69, 51 та 67 Джадд Трамп здійснив неймовірний камбек, програвавши 0:2 Кайрену Вілсону, який зробив дві сотні 100 та 121 підряд! У контровому фреймі Джадд завершив своє яскраве повернення і тотал кліренсом у 131 очко вийшов у фінал!

В другому півфіналі, триразові чемпіони Марк Селбі та Марк Вільямс обмінювались фреймами і продовжили таку ж щільну боротьбу навіть у контрі! У вирішальному фреймі Селбі мав шанс на брейк, проте йому не пощастило з підбиванням піраміди з удару по синій кулі і разом з нею у лузі опинилась і червона. Вільямс вийшов до столу і почав серію, але не зміг зробити її переможною і зупинився на позначці у 49 очок. В ході тактичної боротьби, Марк Селбі поставив снукер за зелену кулю і після невдалої спроби Марка Вільямса вийти з цієї позиції отримав вільний удар. Скориставшись правилами, Селбі зіграв зелену кулю у середню лузу замість червоної, зробив вирішальний брейк та вийшов у фінал!

image

Фінал між лідерами світового снукеру розпочався з швидкої перемоги у першому фреймі Джадда Трампа після невдалого виходу зі снукеру Марка Селбі. Другий фрейм тривав значно довше, коли внаслідок тактичної боротьби всі червоні кулі опинились під бортами у правому нижньому куті столу. Обидва гравці мали декілька спроб зробити серії, але кожного разу помилялись на складних виходах. Зрештою Джадд отримав шанс після помилки Марка і, у притаманній йому ефектній манері, віднайшов "з мертвих позицій" необхідні для переможного брейку червоні кулі - 2:0. У третьому фреймі Трамп дивовижним дальнім ударом забив червону кулю у зелену лузу і вирішив не ризикувати, а поставити надійний снукер за жовту. Марк Селбі невдало вийшов зі снукеру вдруге в матчі і був покараний за це - Джадд Трамп завершив перемогу в фіналі з рахунком 3:0, зробивши чудовий сенчурі у 102 очки та вийшов до "Групи Переможців"! 

image

Том Форд та Джек Лісовський залишають змагання, а Марк Селбі, Марк Вільямс, Кайрен Вілсон та Баррі Гокінс приєднаються до п’ятої групи, де на матчі з ними вже сьогодні, 10 лютого, чекають Джо Перрі, Алі Картер та Ронні О’Салліван! 

Статтю створено за матеріалами WST.TV