15 червня 2020 дата публікації

Трамп, Ронні та ще 122 суперника Юліана

За святкуванням феєричної новини про включення Юліана Бойка до мейн-туру, трохи на задній план відйшло питання: а з ким доведеться грати нашому юному снукеристу, який склад буде в новому сезоні.

Керівництво світового снукеру оголосило про те, що мейн-тур буде складатись зі 125 гравців. З них 103 грали в турі в цьому сезоні. Це перших 64 номери рейтингу. Беремо рейтинг на кінець сезону та вважаємо, що перші 59 номерів (від Трампа до Роббі Вільямса вже забронювали собі місця). Номерів 59, але гравців 58, нагадаємо, що цей сезон останній в кар’єрі Пітера Ебдона, принаймні про це він офіційно заявив. Позиції ще п’яти (шести) гравців, що поки знаходяться в топ-64, вкрай хиткі. В тому числі в «червоній зоні» славетні Ендрю Хіггінсон та Мартін Гоулд які лише на п’ять та чотири з половиною тисячі очок випереджають Джека Джонса, який посідає 65 сходинку. А від Джонса лише на 150 очок відстає наш знайомий Майкл Джорджіу. Ще більш небезпечна ситуація у китайця Ло Хунхао, англійців Джо О’Коннора та Марка Джойса. Їх головні суперники за місце в турі, окрім Джека Джонса та Майкла Джорджіу Елліот Слессор, Ліам Хайфілд та видатні ірландці Фергал О’Брайєн та Кен Доерті. А ось у Аньди Чжана, Майкла Вайта та ще одного київського гостя Крейга Стедмена становище вкрай скрутне. Особливо дивує, що талановитий Вайт, який тільки-но претендував на вихід до топ-16, вже майже не має шансів залишитись у мейн-турі.

Наступна номінація – це четвірка кращих за рейтингом одного сезону. Поки вона виглядає наступним чином: Слессор, Джек Джонс, Хайфілд, Джордан Браун. До речі, в минулі роки за цією квотою проходило 8 гравців, але тепер зрізали рівно вполовину. Елліот Слессор та Джек Джонс дуже непогано (для цієї категорії) провели сезон, і можуть майже не переживати. Професійна ліцензія нікуди від них не дінеться. Також як і від Марка Джойса. Навіть, якщо він покине топ-64, по рейтингу одного сезону майже стовідсотково лишиться в турі.

Лишаються в турі 35 новачків сезону на чолі з суперветераном Найджелом Бондом. До речі, гравці, які дебютували в сезоні, що минає, дуже розчарували. Кращий результат за цей рік, як ми казали, у Бонда, далі Бернс, Грейс, Дейл. Тобто всі, хто хоча і розпочинав цей сезон з нуля, але має за плечима багату історію виступів в професійному турі. А з «справжніх» новачків кращим поки є Джексон Пейдж – 97 сходинка, за ним китайці Си Цзяху та Чан Біню (98 та 99 відповідна). Дуже сподіваємось, що через рік показники Юліана Бойка будуть кращі, й набагато.

Заходить в тур суперник Бойка по фіналу WSF Open Ешлі Хьюджілл. Також, як і Юліан, отримав вайлд-кард фіналіст юніорського WSF Open Шон Меддокс, який зіграє разом з переможцем Гао Яном. Переможець ще одного турніру, в якому брали участь наші гравці, також повертається до мейн-туру. Це німець Лукас Клекерс, перший номер Челлендж-туру. Ще дві ліцензії у двох чемпіонів Європи – серед чоловіків – Ендрю Педжетт з Вельса та серед юніорів – ірландець Аарон Хілл. Китайська «армада» поповнюється, окрім Гао Яна, переможцями CBSA China Tour Пан Цзюньсу та Чжао Цзяньбо.

І ще будуть розіграні 13 місць – одне серед вісімки кращих гравців Челлендж-туру, та 12 – в QSchool.

Вже дуже скоро буде оприлюднено календар на новий сезон, і ми дізнаємось прізвища перших суперників Юліана Бойка.

Пояснення щодо фото: Трамп та О'Салліван обговорюють новину про включення до мейн-туру Юліана Бойка.

Включенню до мейн-тура Бойка радіє головний фахівець серед британських професіоналів з українського снукеру Джон Хіггінс.