16 березня 2020 дата публікації

Трамп зриває банк на Гібралтарі. Сім перемог, дев'ять сенчурі, двісті тисяч

Фантастичний Джадд Трамп «під заказ» виграє турнір на Гібралтарі і заробляє двісті тисяч фунтів стерлінгів (50 за перемогу на Gibraltar Open та 150 – додатковий бонус переможцю європейської серії).

До того ж цей титул став для Джадда шостим рейтинговим у сезоні, і це є новий світовий рекорд.

Після відмови від участі на Gibraltar Open Ніла Робертсона, лише Трамп міг посунути його з першого місця в загальному заліку європейської серії. Але для цього йому треба було тільки перемагати. Сім перемог поспіль відділяли Джадда від головного призу. І Трамп їх здобув.

1/64 фіналу. Аматор з Гібралтару Лі Прікман переможений з рахунком 4:0. В активі Джадда брейки 104, 80 та 57 очок.

1/32 фіналу. Бразилець Ігор Фігейредо починає з брейка 74. Трамп відповідає такою ж серією. Фігейредо робить брейк 83 і знову виходить вперед. Але три наступні фрейми проходять за повної переваги Джадда. Брейки 132, 57 та 69 очок – і 4:2.

1/16 фіналу. Перемога 4:1 над Мартіном О’Доннеллом. Брейк 88 в першому фреймі та два по 70 в двох останніх.

1/8 фіналу. Знову 4:1. Цього разу з Лі Ханом. Брейк 52 в другому фреймі, та 103 – у заключному.

Чвертьфінал. Одна з кращих зустрічей у виконанні Трампа за всю гібралтарську «кампанію». 4:1 з Лянем Веньбо. Брейк 63 в першому фреймі, 56 – у другому, сенчурі 113 – у третьому, серія 54 – у п’ятому. Поразка Тчепчайі Ун-Ну в цьому ж колі від Кайрена Вілсона дозволила остаточно сформувати «шістнадцятку» гравців, які почнуть чемпіонат світу без кваліфікації. Недосяжним для суперників став Янь Бінтао. Отже: в 1/16 чемпіонату світу в «Крусиблі» ми побачимо Джадда Трампа, Ніла Робертсона, Марка Вільямса, Джона Хіггінса, Марка Аллена, Ронні О’Саллівана, Марка Селбі, Кайрена Вілсона, Шона Мерфі, Діна Цзюньху, Девіда Гілберта, Джека Лісовскі, Стюарта Бінема, Стівена Магвайра, Баррі Хокінса та Яня Бінтао.

1/2 фінала. І вкрай складна гра у Джадда проти Сяо Годуна. Китаєць починає з брейків 61 та 78 очок. Трамп відповідає серіями 77 та 111, зрівнює рахунок. Але Сяо знову виходить вперед, зробивши брейк 82 очки. Але Джадд блискуче проводить кінцівку зустрічі. Брейк 86 в шостому фреймі і 123 – у контрі. 4:3 – Трамп у фіналі. Другим фіналістом став Кайрен Вілсон, який з брейками 85, 78 та 69 очок розгромив Марка Вільямса.

У Вілсона в фіналі, як і у Трампа був додатковий стимул. Крім власно перемоги на Gibraltar Open, в Кайрена з’явився шанс потрапити на чемпіонат гравців. В разі перемоги над Трампом, Вілсон входив до чільної вісімки кращих гравців сезону, витісняючи з неї Джона Хіггінса. І зустріч вийшла гідною свого статусу.

Трамп розпочинає з брейку 125 очок. У відповідь Вілсон грає 115. Джад робить третій поспіль сенчурі, та ще й до того вищий брейк турніру – 144 очки. Вілсон витягує два важких фрейми – 76:57, 75:61 і виходить вперед. Джадд грає ще один сенчурі – свій третій у зустрічі та дев’ятий на турнірі. Цього разу – 123 очки. І брейком 63 очки завершує гру та турнір. 4:3 – Джадд Трамп стає переможцем Gibraltar Open, обходить Ніла Робертсона в загальному заліку європейської серії, здобуває сімнадцятий рейтинговий титул в кар’єрі та шостий в сезоні, що є новим світовим рекордом.

І вже завтра у валлійському Лландидно розпочинається передостанній рейтинговий турнір сезону - Tour Championship за участі вісімки кращих гравців сезону. В 1/4 фіналу у зустрічах до 9 перемог грають Трамп – Хіггінс, Робертсон – Дін Цзюньху, Селбі – Янь Бінтао, Мерфі – Аллен.