04 лютого 2020 дата публікації

Тріада CORAL. Перший день першої серії

Без жодного дня перерви. Не встиг у неділю в Берліні закінчитись Geerman Masters, як вже в понеділок англійський Челтнем зустрів учасників наступного рейтингового турніру – World Grand Prix. Фантазія керівництва світовим снукером безмежна, і вже другий рік реалізується дуже цікава турнірна серія під патронатом спонсору CORAL. Це три турніри для лідерів мейн-туру. Спочатку проводиться World Grand Prix (WGP), до якого потрапляють 32 кращих гравці сезони (в рейтингу CORAL беруться до уваги всі рейтингові турніри, але лише поточного сезону). При цьому гроші отримують всі 32, але ті, хто програє в першому колі, отримують тільки призові, но не рейтингові очки. Для отримання рейтингу треба перемагати – це одне з головних правил Баррі Херна. Наступний турнір серії -  Players Championship (РС), куди допускають лише 16 кращих за тим же самим рейтингом поточного сезону (в залік йдуть ті самі турніри, до яких додаються WGP, Welsh Open та Snooker Shoot-Out). А на останок проводиться Tour Championship за участі лише топ-8 (в рейтингу всі ті самі турніри, що і для попадання на РС, а ще й сам РС та Gibraltar Open). Окрім серйозних призових на кожном уз цих турнірів (100 000 фунтів за перемогу на WGP, 125 000 фунтів на РС та 150 000 – на ТС), гравець, який набере найбліьшу суму за три турніри, отримає додатково ще 100 000 фунтів. Бачимо, що боротися є за що. Минулого сезону, до речі, WGP виграв Джадд Трамп, а РС та ТС – Ронні ОСалліван. Звісно, що в загальному заліку CORAL першим з величезним відривом став Ронні, другим – Джадд, а третє місце зайняв Ніл Робертсон, який програв Ронні обидва фінали.

Саме зустріччю за участі Ронні О’Саллівана проти Девіда Гілберта відкривався цьогорічний World Grand Prix. Гра показала, що на корооткій дистанції в грі між топ-снукеристами може відбутись що завгодно. І результат може бути будь-який. А може й не бути…

Ронні грав легко, невимушено і дуже добре виглядав на фоні жахливо нервуючого Девіда. Перший фрейм Ронні витяг з рахунку 0:54, забивши у кінцівці складну коричневу кулю. Після чотирьох фреймів рахунок був 3:1 на користь О’Саллівана. Але як би не нервував Гілберт, він все ж спромігся зіграти два брейки поспіль – 69 та 115 очок, і зрівняти рахунок. 3:3 – і контровий фрейм, в якому бути може все. Вийшло ж наступним чином – Ронні дуже добре розбив, майже примусивши суперника йти в атаку на єдину червону кулю, яку він міг бачити. Девід припускається майже неймовірної на такому рівні помилки – червона куля влучає борт сантиметрах в тридцяти від лузи. До столу виходить Ронні – і робить те, що від нього завжди чекають. Легкий красивий кліренс 129 очок – і Ронні О’Салліван виходить до 1/8 фіналу.

В паралельній зустрічі Стівен Магвайр, який дуже непогано проводить цей сезон, несподівано поступився Тому Форду – 3:4. Але, як було вже сказано, на такій дистанції бути може все.

Наприклад, поразка Селбі від Сяо Годуна, яка трапилась згодом. Триразовий чемпіон світу розпочинає зустріч з брейка 111 очок. Його китайський суперник відповідає сенчурі 101. Марк робить третій сенчурі поспіль – 131. Сяо у підхід забирає четвертий фрейм – 89 очок. Потім п’ятий – 78. Сяо Годун повинен був перемагати ще в шостому фреймі. Але при рахунку 54:0 на свою користь помилився просто на рівному місці. Селбі у відповідь робить кліренс-красень. 83 очки – і контра.

У вирішальному фреймі Селбі дуже красиво і незвичайно переграє Годуна у відіграшах саме тоді, коли ререйк був вже невідворотнім. Красивий плант у середину два Марку простір для вирішальної атаки. Але на черзі помилка на стандартній чорній кулі при рахунку 27:0. Тепер вже для Сяо «накрита поляна». Але й Годун знайшов, де помилитись. Брейк 37 очок, і позиція знов переходить до Селбі. Марк грає червону, але биток влучає в один борт, в інший, і потрапляє прямо в середню лузу. Жах і виліт з турніру. Сяо більше не помилявся, а зіграв вирішальний кліренс.

Ще в одній зустрічі Гері Вілсон переміг з рахунком 4:1 Чжоу Юелуна.

Сьогодні на World Grand Prix відбудуться ще вісім зустрічей 1/16 фіналу.