18 грудня 2019 дата публікації

Тиждень в Барнслі. Дві кваліфікації поспіль

В англійському Барнслі розпочався кваліфікаційний тиждень.

Протягом шести днів будуть визначені по 32 учасники двох рейтингових турнірів – European Masters та German Masters. Для нас ця подія буде історичною, бо вперше в повноцінному рейтинговому турнірі прийме участь гравець з України. Як відомо, 21 грудня Юліан Бойко в грі 1/64 фіналу German Masters в Barnsley Metrodome зустрінеться з володарем командного Кубку світу та одним з найперспективніших китайських гравців Чжоу Юелуном.

Але це буде трохи згодом, а поки в Барнслі грають зустрічі 1/64 фіналу European Masters. 11 столів, 3 сесії, 32 гри – подій дуже і дуже багато. Насамперед нас цікавил майбутній суперник Бойка. Чжоу Юелун мав неабияки проблеми у грі з дебютантом-співвітчизником Бай Ланніном. Чжоу поступався по ходу гри 0:2, 1:3, але все ж таки витяг зустріч у контрі. П’ять півсотенних серій – 96, 72, 68, 67, 57 – це той рівень гри, з яким вже через три дні доведеться мати справу Юліану.

Ну а до цього Чжоу завтра ще зіграє в 1/32 фіналу European Masters з Девідом Грейсом.

Головною несподіванкою першого дня стала поразка одного з лідерів сезону Девіда Гілберта від північноірландця Джордана Брауна. «Фермер» програв 2:5, а Джордан зробив кращий брейк дня – 140 очок. Цікаво, що вже через три дні у Гілберта буде чудова нагода взяти реванш. В 1/64 фіналу German Masters ці гравці знову зустрінуться між собою. Така подвійна зустріч ще в одній парі: Баррі Хокінс два рази поспіль проекзаменує ірландського юнака-аматора Росса Балмена.

Джо Перрі в цікавому та серійному матчі програв в контрі Тяню Пенфею. На рахунку Джо два сенчурі, в його суперника – один.

Джіммі Робертсон, чия перемога на European Masters на початку року стала однією з головних несподіванок, склав повноваження переможця вже на старті, програвши 3:5 Мартіну О’Доннеллу.

Лише в контрі Кайрен Вілсон переграв юного китайця Си Цзяху. Ще в одному контрвому фреймі, але цього разу вже навіть в чорній кулі, Джеймс Кехілл вирвав перемогу у Чан Біню.

Ніл Робертсон запізнився на гру з Найджелом Бондом, отримав технічну поразку в першому фреймі, але все одно переміг – 5:2.

Володар Кубку Незалежності України Крейг Стедмен дав справжній бій Марку Вільямсу. Крейг зробив сенчурі та три брейки 50+, виграв по ходу 4:3, але все ж поступився в контровому фреймі після того, як валлійський чемпіон зробив брейк 75 очок. Ще один київскьий гість Джеймі О’Ніл на чорній кулі в контровому фреймі поступився Джексону Пейджу.

Сьогодні до столів в Барнслі вийдуть Трамп, Селбі, Мерфі, Хіггінс, Дін та інші зірки.