16 січня 2020 дата публікації

Україна - Англія 2:0! Бойко та Вишневський у 1/16 фіналу!

Два українських снукеристи – Юліан Бойко та Владислав Вишневський вийшли в 1/16 фіналу чемпіонату світу WSF Open.

Першим до столу вийшов Бойко та провів досить непросту зустріч проти англійця Ніколаса Ніла. Ми вже дочекалися тих часів, коли у грі проти середніх англійських аматорів наші хлопці вважаються фаворитами. Саме так було сьогодні і у Юліана, і у Влада. Але перемогу навіть в першому колі плей-оф ніхто дарувати, тим не менш, не збиарється. Ніл бере перший фрейм – 66:47. Юліан надає блискучу відповідь – брейк 59 очок, і 1:1. Але третій фрейм знову за Ніколасом Нілом – 58:35. І знову відповідь Юліана – брейк 82 очки! До речі, це найкраща серія Бойка за всю «мальтійську кампанію». А потім була контра, знов нерви, гра на кольорових, і 75:45. Перемога!

В 1/16 фіналу суперником Юліана Бойка буде шотландець Майкл Коллумб (на фото). Досить відомий 30-річний аматор, який, наприклад, займає поки 16-ту сходинку в рейтингу Челлендж-туру. Зіркою Коллумба назвати, звісно, неможливо, але простою гра з ним точно не буде. Два роки тому, на першому турнірі WSF шотландець дійшов до 1/8 фіналу, де поступився Касперу Філіпяку. Цього разу Коллумб, також як і Бойко, йде без поразок, обігравши 3:0 Бена Ханкорна та Шаірбека Маматокторова, 3:1 Андреаса Пленера та у 1/32 фіналу в контрі Манасавіна Фетмалайкула. Кращий брейк на цьому турнірі в Коллумба – 54 очки. Зустріч Бойко – Коллумб розпочнеться об 11:00 за київським часом.
А потім грав Владислав Вишневський. На цьому турнірі Влад демонструє дуже впевнений снукер, віддавши суперникам в чотирьох зустрічах лише два фрейми. 29-річний англієць Девід Бланн за останні роки зібрав цілу купу трофеїв за перемоги в аматорських турнірах Великобританії, Бельгії та Німеччини, але Владислав не дав йому багато шансів. Скоріше, поразка у третьому фреймі не виглядала необхідною. В підсумку 3:1 – Вишневський знов обійшовся без контрового фреймі. Наступним суперником Влада буде 17-річний англієць Коннор Бензі. Той самий Бензі, у якого Юліан Бойко виграв в групі, поступаючись по ходу 0:2. Зустріч розпочнеться у другому заході о 13:00. До речі, сьогодні Бензі продемонстрував, що вивчив «фінт Бойка», і поступаючись 0:2 Данєлю Голойди з Польщі, виграв у контрі.

Є думка, що шанси гравців в обох наших зустрічах приблизно рівні. Будемо вболівати за наших.

Рівно половина гравців в 1/16 фіналу представляє Англію. П’ять гравцв провів у 1/16 Вельс, три – Шотландія. А ось два гравці мають лише Україна та Німеччина! Наших в топ-32 WSF Open більше ніж китайців (залишився лише У Іцзе) та господарів-мальтійців (один Брайан Чіні), а, наприклад, бельгійці та поляки зовсім припинили виступ на WSF Open.

І декілька найбільш цікавих результатів сьогоднішнього дня. 1/64 фінала. З 12 зустрічей цього короткого раунду в трьох грали добре знайомі  нам снукериста. І всі зіграли невдало. Латвієць Родіон Юдін програв 0:3 Ділан Емері. З таким же рахунком Іван Каковський поступився Бену Ханкорну. Киргиз Сиймик Ураїмов на равних грав з мальтійцем Філіпом Чіантаром, але програв у контрі 2:3.

1/32 фіналу. Перший номер посіву екс-профі Джеймі Кертіс-Барретт «всуху» зливається Марку Вінсенту. А наш Антон Казаков з Вінсентом бився майже на рівних. В битві двух дуже сильних екс-профі Джеймі Джонса і Стівена Холлуорта англієць Холлуорт перемагає валлійця Джонса – 3:1.

В нетиповому, принаймні поки, для снукера протистоянні Китай – Японія У Іцзе переміг 3:0 Кейсіна Каміхасі. І лишився єдиним представником своєї країни у турнірі. Про передчасний виліт Чжан Юна потурбувався, як ми пам’ятаємо, Юліан Бойко, а Чжан Яна сьогодні вибів валлієць Ділан Емері.

Валлійців, як вже було сказано, до 1/16 вийшло від разу п’ять, але при цьому вибули такі «зубри» як Джонс і Педжетт. Ендрю програв 0:3 такому ж, як і сам, екс-профі шотландцю Россу Муїру.

Ще в одній зустрічі між відомими профі шотландець Кріс Тоттен здолав англійця Адама Даффі.  І теж 3:0. І ще дві гри між екс-професіоналами: Рорі Маклауд виграв у мальтійця Тоні Драго – 3:1, а Ешлі Хьюджілл переміг 3:0 Калдеша Джохала. Ну і естонець Андрес Петров виграв 3:1 у випившого стільки крові у Ісаєенка з Бойком англійця Патріка Вілана.

В четвер на турнірі найбільш складний та важкий день. Будуть зіграні зустрічі 1/16, 1/8 та 1/4 фіналу. До п’ятниці «доживе» лише четвірка найкращих.