23 грудня 2019 дата публікації

В Барнслі гучними сенсаціями закінчується 2019 рік. Селбі та Аллен не їдуть до Берліну

В англійському Барнслі зіграні останні зустрічі снукерного 2019 року. Визначились всі учасники фінальної частини рейтингового турніру German Masters, яка пройде у Берліні з 29 січня по 2 лютого.

Суперник Юліана Бойка по першому колу Чжоу Юелун не зміг потрапити до німецької столиці, поступившись більш юному свіввітчизнику 19-річному Юйаню Сицзюню – 3:5. Не обійшлося без гучних сенсацій. Марк Селбі у контровому фреймі програв валлійцю Джеймі Кларку. Нагадаємо, що не так давно Кларк переміг на «про-амівському» турнірі Serbian Open, але в мейн-турі це його перша перемога в сезоні (всього ж Джеймі проводить другий професіональний сезон, а свого часу був відомий тим, що програв п'ять поспіль зустрічей, в яких розігрувалась перепеустка до мейн-туру). І відразу над Селбі! Триразовий чемпіон світу ще після семи фреймів був попереду – 4:3 але потім в боротьбі програв і восьмий (49:66), і дев’ятий (34:66).

Ще одна сенсація трапилась в північноірландському дербі. Марк Аллен за тим же сценарієм, що і Селбі (4:3, які перетворились на 4:5), поступився Джерарду Гріну.

Стюарт Бінем програв Роберту Мілкінсу, Алі Картер – Джеку Джонсу, Лян Веньбо – Ентоні Макгіллу, а Кайрен Вілсон – Чжао Сіньтуну. Цікаву гру видали Ігор Фігейредо та Ніл Робертсон. Бразилець розпочав з двох сенчурі поспіль – 108 та 101 очко. Ніл виграв третій фрейм, четвертий з брейком 85, п’ятий, зробивши серію 58, після чого зіграв два сенчурі-брейки по 100 очок і переміг 5:2. Джадд Трамп також поступався 0:2 Стюарту Керрінгтону, після чого виграв п’ять фреймів поспіль, два з них, зробивши сенчурі.

Наш кпірський знайомий Майкл Джорджіу в останній ігровий день видав найкращу гру року та розгромив 5:0 Марка Джойса. Загалом, у фінальну частину German Masters пробились лише сім гравців топ-16 світового рейтингу та більш, ніж десять гравців, які не входять навіть до топ-64.

На цьому снукерні події року, що минає, скінчились, чекаємо 4 січня, коли на Мальті за участю українських гравців розпочнуться один за одним два чемпіонати світу WSF – спочатку юніорський, потім дорослий.