25 травня 2020 дата публікації

Великий снукер повертається. Зірки на Matchroom Championship League у Мілтон-Кейнз

Ну що, дочекались. Майже три місяці снукерний світ жив без турнірів. І ось, 1 червня починається перший, поки не рейтинговий, але вельми цікавий турнір.

«Маршал Арена» у Мілтон-Кейнзі (Велика Британія, графство Бакінгемшір) протягом одинадцяти днів стане місцем проведення Matchroom Championship League з загальним призовим фондом у 218 тисяч фунтів. За схемою проведення цей турнір схожий на ту Лігу, яка проводилась протягом дванадцяти сезонів, і останнім чемпіоном якої став у березні Скотт Дональдсон. Короткі зустрічі (з чотирьох фреймів – не до чотирьох перемог, а саме з чотирьох фреймів), три стадії групових турнірів.

Планувалось, що в турнірі приймуть участь 64 кращих за рейтингом гравців, але не всі найсильніші прийняли запрошення. З топ-16 світового рейтингу відсутні Джон Хіггінс, Марк Вільямс, Шон Мерфі, Дін Цзюньху та Стівен Магвайр. Шотландці та китайці взагалі майже повністю проігнорували Лігу – відповідно лише один (Скотт Дональдсон) та два (Лян Веньбо та Чень Фейлун) учасники.

Але більшість «топових» гравців зіграють у Мілтон-Кейнзі. Джадд Трамп, Ніл Робертсон, Ронні О’Салліван, Марк Селбі, Марк Аллен, Кайрен Вілсон, Марк Аллен, Стюарт Бінем, Джек Лісовскі – серед головних претендентів на перемогу.

На першій стадії 64 гравці розділені на 16 груп, в яких зіграють по колу, кожен з кожним зустрічі з чотирьох фреймів. Переможець кожної гри отримує три очки, переможений – нуль. У разі нічиєї суперники здобуть по одному очку. Гравці, що посядуть в групах останнє місце, отримають по одній тисячі фунтів, ті, що займуть третє – півтори тисячі, друге – дві. Переможці груп отримають по 4 тисячі фунтів і вийдуть до другої стадії турніру.

16 переможці груп будуть знову поділені на четвірки і проведуть ще одне коло. Винагорода за зайняті місця цього разу становитиме 1500-2000-2500-6000 фунтів. Чотири переможці другої стадії зустрінуться у фіналі. Переможець турніру отримує 20 тисяч фунтів, гравець, що посяде друге місце – 8 000, третє – 4 000, та четверте – 2 000.

Склад груп першої стадії - на нашому сервісі Snookershot.com

На фото: Скотт Дональдсон - переможець Championship League - 2020.