27 лютого 2021 дата публікації

Вілсон виграв чвертьфінал з восьмої спроби. QF Players Championship 2021

Програвши поспіль сім чвертьфінальних матчів в цьому сезоні, Кайрен Вілсон перервав цю послідовність, перемігши в вишуканому стилі Ніла Робертсона на Cazoo Players Championship з рахунком 6:2.

Вілсон вже має один титул в цьому сезоні, здобувши перемогу в BetVictor Championship League, але завдячуючи своїй наполегливості, він відчуває, що може здобути більше трофеїв і нарешті він подолав усі перепони в чвертьфіналі. "The Warrior" Вілсон, сповнений впевненості в собі після чудового матчу проти Робертсона, зіграє у півфіналі з Джоном Хіггінсом у суботу ввечері.

П’ятий номер в світі Вілсон зробив два сенчурі і ще три брейки 50+, перемігши Робертсона вдруге з чотирьох спроб.

Вілсон з Кеттерінгу виграв перший фрейм брейком в 130 очок, потім Робертсон мав шанс зробити кліренс програючи 54:26 у другому фреймі, але промахнувся на останній чорній кулі, яка лише затріпотіла в губках верхньої кутової лузи. Вілсон забив чорну кулю, зробивши рахунок 2:0 і додав наступний фрейм за два результативні підходи.

Кайрен міг би вийти вперед 4:0, якби не промахнувся на ударі по зеленій кулі вздовж борта в завершенні четвертого фрейму. Третій номер світового рейтингу Робертсон здобув свій перший фрейм, а згодом, здавалось увійшов у гру, зробивши брейк у 101 та скоротивши відставання до 3:2. Але Вілсон виявився сильнішим гравцем на заключному етапі матчу і серіями в 95 та 126 очок збільшив свою перевагу до рахунку 5:2.

У восьмому фреймі Кайрен Вілсон зіграв десять червоних з чорними кулями, і хоча спроба максимуму провалилась, коли одинадцята червона куля не опинилась в середній лузі, він зробив достатньо, щоб забезпечити собі місце в півфіналі.

image

«Я був справді сильним сьогодні, все було чудово з набором очок, після агресивного старту я віддав ініціативу Нілу». – сказав 29-річний Вілсон. - «Коли він починає носитись навколо стола, демонструючи неймовірний контроль битка, його важко зупинити. Я змушений був дещо перегрупуватись, коли рахунок став 3:2. Я пішов на ризикований удар по червоній кулі в шостому фреймі, забив її і набрав 95 очок, це був ключовий момент для мене. Я лише трохи розчарований, що не зробив максимум в останньому фреймі.

Важко було припинити серію програшів у чвертьфіналах. Я грав з трьома-чотирьома найкращими гравцями в світі, в більшості тих матчів, і всі програв. Я просто продовжую вірити в себе і робити все можливе.

Я досі вмотивований омріяною метою – перемогти на Players Championship. Перед півфіналом я буду весь час проводити за тренувальним столом. Кожен на цьому турнірі гідний перемогти і Джон Хіггінс  дуже складний суперник».

Австралієць Робертсон, який переміг лише в одному матчі з того часу, як здобув титул на Чемпіонаті Великобританії у грудні, зазначив: «В мене було декілька ударів, в результаті яких кулі влучали в губки луз, наприклад, чорна у другому фреймі. Я добре вдарив по ній, але вона не зайшла. Були й інші дальні удари по червоним, які тріпотіли біля луз, але не залітали в них. Я відчував кулі так само добре, як і в своєму першому матчі. Проте Кайрен зіграв вражаючий матч, і якщо він так продовжуватиме, він може виграти цей титул. У нього є віра в себе і прагнення до перемоги, він нікого не боїться».

Джон Хіггінс охарактеризував свій виступ, як найкращий в своїй кар’єрі, коли він переміг Марка Селбі з рахунком 6:0 в чвертьфіналі Cazoo Players Championship.

image

Селбі набрав лише 7 очок в цьому матчі – це найнижчий рахунок в історії професійних змагань у форматі до 6 виграних фреймів (best of 11). Колишній перший номер в світі забив лише три кулі та програв з рахунком 0:6 вперше після Чемпіонату Великобританії 2015 року, і вперше програв "всуху" Хіггінсу в рейтинговому турнірі.

Насправді, Селбі зробив лише декілька помилок, але він був розбитий одним з найкращих снукеристів всіх часів на піку його можливостей. Хіггінс – професіонал з 29-річним стажем, який виграв 30 рейтингових турнірів, включно з чотирма світовими титулами, при цьому він визнав, що ніколи не був настільки щасливим від своєї грі.

45-річний шотландець ще не програв жодного фрейму в Мілтон-Кінз цього тижня, обігравши Джордана Брауна з рахунком 6:0 в першому раунді. Його наступний опонент в суботу ввечері - Кайрен Вілсон.

Джон не здобував рейтингові титули після Welsh Open 2018 року, але наразі йому потрібні лише дві перемоги, щоб змінити цю ситуацію і завоювати головний приз у 125 000 фунтів стерлінгів.

Результат чвертьфіналу також є вирішальним для сподівань Хіггінса кваліфікуватись на Cazoo Tour Championship наступного місяця, оскільки тепер він входить в число топ-8 гравців річного рейтингу.

Брейки в 60, 70 та 63 очки надали Хіггінсу перевагу в перших трьох фреймах, в той час як його опонент не набрав жодного очка. Селбі отримав лише один шанс на брейк у четвертому фреймі, але він забив лише червону та синю кулі до того, як втратив позицію, а Хіггінс скористався цим для збільшення відриву до 4:0.

Перерва нічого не змінила, Хіггінс виконав серію в 100 очок і зробив рахунок 5:0. Селбі забив першу червону кулю в шостому фреймі, але не зміг знайти кольорову кулю для продовження атаки і Хіггінс виграв останній фрейм з брейками в 49 та 60 очок. «Чарівник з Вішоу» завершив матч з показником успішності ударів 97% і сумарним рахунком 546 на 7 очок на його користь.

image

«Це найкраща гра за всю мою кар’єру - я ніколи не відчував подібного успіху», - сказав Джон Хіггінс після перемоги. - «Неймовірно зробити це проти когось на кшталт Марка. З початку року я почав відчувати, що демонструю гарну форму. Я програв Яну Бінтао в фіналі Masters, потім я хворів на Covid і пропустив German Masters, але я добре зіграв на Welsh Open, тож приїхав сюди в гарному настрої.

Це буде визначним досягненням, якщо я здобуду перемогу на цьому турнірі, але для мене набагато важливіше, що я добре забиваю кулі і почуваюся впевненим у собі. За останні кілька років я сумував на деяких турнірах, тому що не міг зрозуміти як здобути наступну перемогу. Наразі я налаштований перемагати і, сподіваюсь, так і звершиться.

Я дуже поважаю Кайрена Вілсона за його манеру гри і відношення до професійної кар’єри. Він схожий у цьому на мене та Марка Селбі, тому що він повністю віддається грі і хоче надалі вдосконалюватися. Він ще роками виграватиме титули. Хотів би я бути таким молодим зараз, адже це було б чудово в такому віці брати участь у настільки великій кількості турнірів. Очевидно, що моя кар’єра близька до завершення і я просто намагаюсь втриматись».

Після нищівної поразки Марк Селбі підсумував: «В мене ще не було таких матчів, де б я мав так мало шансів. Джон повністю переграв мене і видав неймовірний матч».