28 жовтня 2020 дата публікації

Вівторок в Мілтон-Кінсі. Селбі та Чжоу Юелун

Другий день другого же кола Championship League, і знову в нас англо-китайська пара переможців.

Знову одну групу виграє суперзірка з Англії (вчора це був Трамп, сьогодні – Селбі), а іншу – молода зірка, що сходить з Китаю (на зміну Чжао Сіньтуну прийшов Чжоу Юелун).

До речі, ці два китайці, які зараз вже стоять на порозі топ-16 світового рейтингу, стали відомі широкому загалу у 2013 році, коли в латвійському Даугавпілсі розіграли фінал аматорського чемпіонату світу. Тоді 15-річний Чжоу виграв у 16-річного Чжао. Юелун в тому ж році грав ще й у фіналі юніорського чемпіонату світу, де програв співвітчизнику та також сьогоднішньому професіоналу Лю Ніну, а Сіньтун два роки потому став дворазовим віце-чемпіоном світу, програвши у фіналі індійцю Панкаджу Адвані.

Сьогодні Чжоу Юелун розпочав груповий турнір з перемоги над Меттью Селтом – 3:1, зробивши сенчурі 119 очок, а потім здобув «ідеальну» перемогу над Домініком Дейлом. Чжоу виграв 3:0, зробивши три сенчурі – два рази по 134 та 122 очки, а суперник не набрав жодного очка. Натомість головний фаворит групи Шон Мерфі в першій грі поступився 1:3 Дейлу, після чого переміг з тим же рахунком Селта. В грі між Селтом та Дейлом переміг перший, і Мерфі з Чжоу Юелуном між собою вирішували, кому йти далі. Але Шона влаштовувала лише «суха» перемога, в той час, як Чжоу потрібно було виграти один-єдиний фрейм. Шон розпочинає з брейка 102 очки, але Юелун відповідає п’ятим сенчурі за день – 114 очок, і прокладає собі шлях до півфіналу. Врешті-решт гра закінчується з рахунком 2:2, Мерфі лишається другим, далі Селт та Дейл.

В групі «D» очікувалась боротьба між Селбі та Доттом, їх конкуренти Маклауд з О’Нілом виглядали все ж таки дуже нижчими за класом, щоб мати шанси навіть на такій невеличкій дистанції. Так воно згодом й вишло. Марк Селбі обіграв з рахунком 3:0 спочатку Рорі Маклауда (два брейки по 118 очок), а потім О’Ніла (сенчурі 109). Дотт виграв у Джеймі О’Ніла також 3:0 (сенчурі 139 очок), а ось з Маклаудом розійшовся миром – 2:2, не зважаючи на те, що вигравав 2:0. Отже у вирішальній грі Дотта влаштовувала лише перемога, Селбі вистачало нічиєї. Дотт розпочинає з брейка 84 очки. Селбі зрівнює рахунок, зробивши четвертий сенчурі за день – 128 очок, а потім робить ще серію 69, за допомогою якої виграє вирішальний для себе фрейм. Дотт перемагає в четвертому фреймі з брейком 71 очко, але це йому вже не допомагає. 2:2, Селбі - перший, Дотт – другий. Учасник Кубку Незалежності України – 2019 Джеймі О’Ніл виграв у Рорі Маклауда та став третім. Представник Ямайки замкнув групу.

Переможці перших двух днів склали фантастично цікаву півфінальну групу – Селбі, Трамп, Чжоу Юелун, Чжао Сіньтун. А в середу до столів вийдуть Доерті, Браун, Сяо Годун, Ун-Ну (група Е), Кайрен Вілсон, Кінг, Гілберт, Дональдсон (група F).