11 серпня 2020 дата публікації

Всі дебютанти нового сезону. Від Бойка до Ханкорна

В новому сезоні в мейн-турі зіграють 18 новачків. Серед них вісім повертаються до професіонального туру після деякої перерви. А ось десять – «справжні» дебютанти. І сьогодні невеличка розповідь про тих, кто приходить до туру. Гравці розташовані у віковому порядку, від наймолодшого до найстаршого.

  1. Юліан Бойко (Україна). Народився 22 вересня 2005 року. Почнемо з наймолодшого дебютанта в історії. Юліан, як відомо, перший професіонал в історії України. В мейн-тур запрошений як фіналіст WSF Open (по суті, чемпіонату світу серед аматорів). Цей видатний для 14-річного гравця результат був ще «підсилений» виграшем чемпіонату Європи зі снукеру «6-red». Отже wild-card був прогнозованим та невідворотнім.
  2. Гао Ян (Китай). Народився 5 вересня 2004 року. Переможець юнацького WSF Open, віце-чемпіон світу серед гравців до 18 років. Другий за віком дебютант мейн-туру, якому на момент, коли розпочнеться сезон, вже виповниться 17 років.
  3. Джеймі Вілсон (Англія). Народився у 2004 році. Вілсон настільки неочікувано увірвався до мейн-туру, що навіть точну дату його народження знайти поки не вдалось. Оформив професійну ліцензію в ніч з 9 на 10 серпня, ставши переможцем QSchool-3. Сказзати щось конкретне про нього поки важко, але зрозуміло, що посередні гравці «м’ясорубку» QSchool-не долають.
  4. Чжао Цзяньбо (Китай). Народився 27 серпня 2003 року. У 2019 році виграв чемпіонат світу серед гравців до 21 року. Але, як відомо, через конфлікт WPBSA та IBSF, на чемпіонатах, що проводить остання, професійні ліцензії більше не розігруються. Тим не менш, World Snooker видав дві професійні карти для переможців CBSA China Tour, котрі як раз і вибороли Чжао Цзяньбо та його суперник по фіналу юніорського чемпіонату світу.
  5. Аарон Хілл (Ірландія). Народився 28 лютого 2002 року. 18-річний ірландець в 2019 році виграв чемпіонат Європи U-18, а в цьому зробив дубль, перемігши і на U-18, і на U-21. Так що саме його можно вважати найсильнішим юніором Старого Світу.
  6. Шон Меддокс (Англія). Народився 10 квітня 2002 року. На початку року Шон програв два фінали – Гао Яню на WSF Open та Хіллу на чемпіонаті Європи U-18. Але коли справа дійшла до wild-card у World Snooker разом з Бойком згадали й про Меддокса. Так що Шон Меддокс – «колега» нашого Юліана, такий собі «брат по wild-card».
  7. Пан Цзюньсу (Китай). Народився 15 лютого 2000 року. Саме він програв Чжао Цзяньбо у фіналі IBSF World Under-21 Snooker Championship, і саме він разом з Чжао виборов-таки ліцензію завдяки успішному виступу на CBSA China Tour.

Отже, до мейн-туру заходять сім юніорів. Ще три тур-карти вибороли:

  1. Пітер Девлін (Англія). Народився 10 серпня 1996 року. Переможець QSchool-1.
  2. Фарах Аджайб (Англія). Народився 3 лютого 1991 року. Переможець QSchool-3.
  3. Бен Ханкорн (Англія). Народився 24 травня 1982 року. Найстарший з десяти дебютантів, 38-річний Ханкорн (на фото), окрім того, що увійшов до числа переможців QSchool-2, є діючим чемпіоном Англії серед аматорів.

Ось такий перелік дебютантів сезону, що розпочнеться вже у наступному місяці. Ну а хто на що здатний, побачимо. І успіхів першому українському професіоналу.