17 січня 2021 дата публікації

Вирішальні фрейми Яна Бінтао. Півфінали Masters 2021

В першому півфіналі цьогорічного Masters зіграли дебютант Ян Бінтао та минулорічний переможець турніру Стюарт Бінем. У першій половині зустрічі Ян виграв лише один фрейм брейком 94, а Стюарт двома фреймами на останніх кулях та брейком 87 закріпив свою перевагу у два фрейми. Після перерви гравці по черзі виграли по фрейму і за рахунку 4:2 здавалося, що перевага Бінема залишиться до завершення поєдинку. Проте 11-й номер світового рейтингу, Бінтао виграв два наступні фрейми, щоб зрівняти рахунок. Ба більше – неймовірним пострілом з-за болкерної лінії по бортовій червоній кулі в дев’ятому фреймі Ян розпочав підхід, що завершився чудовим сенчурі.

image

Ситуація в матчі кардинально змінилася і Стюарт Бінем помітно занервував. Матч міг завершитись перемогою китайського гравця вже у десятому фреймі, проте англієць нав’язав супернику тактичну боротьбу і зміг перевести поєдинок у вирішальний фрейм. За класикою жанру, шанси у контрі мали обидва гравці. Блискучим дальнім ударом Стюарт Бінем почав серію, але прикро помилився на ризиковій різці червоної кулі і залишив її у лузі для Яна. Підійшовши до столу, Бінтао зробив блискучий брейк у 65 очок, залишивши на столі лише 3 червоні кулі. Бінем вийшов до столу, щоб спробувати здійснити "Mission impossible", намагаючись знайти 4 снукери, і навіть знайшов один з них! Проте наступна спроба Стюарта Бінема поставити снукер була невдалою і Ян Бінтао, забивши останню червону кулю вийшов у фінал!

image

Дебютний виступ 20-річного Яна Бінтао на Masters 2021 без сумніву можна назвати сенсаційним. І справа не тільки в тому, що він зміг переграти іменитих суперників, а саме в якій манері він це зробив, адже всі три матчі на шляху до фіналу Ян виграв у вирішальних фреймах. Нагадаємо, що до перемоги у контрі півфіналу над діючим чемпіоном Стюартом Бінемом, китайський дебютант спочатку шокував фанів Ніла Робертсона, вигравши тактичну боротьбу у фінальному фреймі матчу першого раунду, а згодом «вкрав» надію на премію за найкращий брейк у Стівена Магвайра, зробивши кліренс у 141 очко також у вирішальному фреймі. Тому, не зважаючи на результат фіналу, у Яна Бінтао, безперечно, збільшиться кількість особистих фанів, в додаток до багатомільйонної армії прихильників з Піднебесної .

image

У другому півфіналі Masters 2021 грали дворазовий переможець турніру Джон Хіггінс та 13-й номер світового рейтингу Девід Гілберт. У перших чотирьох фреймах гравці обмінялись чудовими виграшними брейками - 80 та 86 від Девіда та 106 та 66 від Джона - та пішли на перерву за рівного рахунку. Початок другої половини матчу Джон продовжив дуже впевнено - брейками 107 та 55 він відірвався на два фрейми. В наступних фреймах Хіггінс почав помилятись, а Гілберт використовував отримані шанси. Окремо треба відзначити завершення восьмого фрейму, де Джон не забив фрейм-болл - останню рожеву кулю, а Девід виграв партію на чорній! За рахунку 4:4 психологічне навантаження та втома давались в знаки з боку обох гравців. Проте досвід Джона Хіггінса допоміг йому цього вечора, і, вигравши наступні два фрейми, він вийшов у фінал перемогою над Девідом Гілбертом з рахунком 6:4.

image

Отже сьогодні, 17 січня, на нас чекає цікавий фінал Masters 2021 - досвід проти молодості:

Джон Хіггінс - Ян Бінтао

Перша сесія о 15:00 за Києвом

Друга сесія о 21:00 за Києвом

image