03 лютого 2020 дата публікації

Вирішальний снукер Андрія Шульги

Андрій Шульга виграв чемпіонат Києва зі снукеру «6-red».
Турнір, що пройшов у суботу та неділю, зібрав у київському клубі «Лідер» 18 гравців. Вирішили не приймати участь в чемпіонаті Юліан Бойко та Сергій Ісаєнко, в їх відсутності головним фаворитом вважався Владислав Вишневський. Вже не перший раз зареєструвався, але не прийшов на турнір без пояснень причин Дмитро Осипенко.

«Сліпий» жереб, що розподілил гравців по групах, додав гостроти подіям. Так, в одній групі опинились Владислав Вишневський, Георгій Петрунько, Олексій Єрмоленко, Данило Говтва та Владислав Хіміч. В підсумку, місць у плей-оф не вистачило двом останнім.
А ось в групі «А» переміг 10-річний Андрій Левицький. Його одноліток Ігор Дмитренко на своєму першому в житті турнірі виграв перший фрейм. В плей-оф вийшли одразу чотири юних вихованці київської академії снукеру  - Левицький, Петрунько, Сидоренко та Блакита. Андрій, Георгій та Петро досягли чвертьфіналу, Роман поступився у 1/8.

У півфіналах Владислав Вишневський переміг 4:1 Олексія Єрмоленка, а Андрій Шульга виграв 4:2 у Костянтина Короленка.

Фінал, у якому зустрілися два об’єктивно найкращих гравця чемпіонату, видався яскравим та захопливим. Наприклад, в третьому фреймі Вишневський робить брейк 20, помиляється, і Шульга відповідає кліренсом 33. Після семи фреймів Владислав був попереду – 4:3. У восьмому фреймі Вишневський попереду 38:28 на двох останнях кулях. Спроба даблом зіграти матчбол не проходить. Рожева куля залишається на середині. Шульга влучає, але биток котиться прямо в ліву чорну лузу. Ще б півсантиметру і гра б закнічилась на користь Владислава. Але біла куля втрималась, і почалась гра в чорній. Декілька спроб Вишневського закінчити гру на свою користь не мали успіху. Андрій врешті-решт забиває чорну і переводить гру у контровий фрейм.

Рахунок 10:10, на столі остання червона куля. Вишневський ставить нескладний снукер, Шульга виходить за допомгою обвідного удару, і біла куля ховається за чорну біля правого борту. Надскладний снукер вирішує долю зустрічі. Владислав не зміг розгадати загадку як вийти з цієї ситуації. П’ять фолів поспіль, 25 штрафних очок, та ще й Андрій бере биток в руку і має право грати з будь-якої точки столу. Короткий брейк 7 очок і рахунок вже 42:10. А на столі лише 25. Спроба Вишневського знайти необхідні два снукери успіху не мала. 5:4 – тренер Академії снукеру Андрій Шульга стає переможцем чемпіонату, майже половина учасників якого є його вихованцями.

До того ж приз за кращий брейк также дістається Андрію Шульзі – 46 очок у чвертьфіналі з Андрієм Бучинським.

І вже у суботу у БК «Лідер» починається чемпіонат України зі снукеру «6-red».