11 лютого 2020 дата публікації

Welsh Open. Перші результати

У Кардіффі стартував 29-й Welsh Open.

Снукерний сезон дещо несподівано не тільки перетнув екватор, а й вже потроху добігає свого кінця. Після того, як було відмінено China Open, валлійський турнір став останнім перед чемпіонатом світу «повноформатним» рейтинговим турніром. Решта – це або низькорейтингові (Shoot-Out та Gibraltar Open), або «елітні» - для 16 (Players Championship), або 8 (Tour Championship) гравців. Отже, Welsh Open – чи не єдина можливість для великого кола гравців поліпшити свої рейтингові показники. Наприклад, серйозні завдання стоять перед Ронні О’Салліваном. Зараз Ронні не входить до чільної шістнадцятки за рейтингом одного сезону, і не потрапляє не те що на Tour Championship а, навіть, на Players Championship. Недарма Ронні вже «підстрахувався» і записався на Shoot-Out, на якому не виступав п’ять років. Але успішний виступ у Вельсі (півфінал, як мінімум) – дуже потрібний зараз п’ятиразовому чемпіону світу.

Сьогодні Ронні зіграє з китайським дебютантом Чжаном Цзяньканем, а у перший день було зіграно половину зустрічей першого кола, в тому числі за участі багатьох топ-гравців.

Діючий чемпіон світу Джадд Трамп почав турнір з сенчурі вже у першомі фреймі, а в підсумку переміг Джеймса Кехілла – 4:1. Марк Селбі при досить невпевненій грі вимучив перемогу над Девідом Грейсом – 4:2. В цікавому азійському дербі Дін Цзюньху з рахунком 4:2 переміг Марка Фу. З таким же рахунком, поступаючись по ходу гри 0:2, Алі Картер переміг поляка Адама Стефанова. Виграли свої зустрічі Марк Вільямс, Стівен Магвайр, Стюарт Бінем, Джек Лісовскі. Найбільшою сенсацією стала поразка Джо Перрі від Ешлі Карті – 3:4. Програв ще один представник топ-16 Девід Гілберт. Але казати про несподіванку тут не варто. Меттью Стівенс зроби два сенчурі та переміг Гілберта з рахукном 4:2. Півфіналіст WGP Том Форд з чотирма півсотенними брейками переміг китайця Сюй Си – 4:3.

Першу перемогу в сезоні здобув Сімон Ліхтенберг, який виграв 4:1 у Райана Дея - мабуть, головна несподіванка дня. Лян Веньбо також дуже несподівано програв північноірландцю Джерарду Гріну - 2:4. Найвищий брейк дня зробив 17-річний китайський гравець Си Цзяху, який переміг 4:1 свого ще більш юного співвітчизника Лея Пейфаня.