17 лютого 2020 дата публікації

Welsh Open: "Раптом з туману вийшов Мерфі"

Поки основна увага шанувальників снукеру була прикута до Трампа, Робертсона, О’Саллівана, «з туману» вийшов Шон Мерфі та здобув переконливу перемогу на Welsh Open.

Головні події розгорнулись у чвертьфіналах. Програли Ніл Робертсон та Джадд Трамп. У Ніла, мабуть, виплеснулась вся втома за чотири останніх, зіграних без перерви турніри. У підсумку жодного брейку, всього 115 набраних очок за всю гру і нищівна поразка від Кайрена Вілсона – 0:5. На рахунку «Воїна» брейки 79, 67 та 63 очки.

Джадд Трамп, напроти, при дуже сильній грі поступився Шону Мерфі. В першій половині зустрічі найважливішим став четвертий фрейм. При рахунку 70:0 на свою користь, і 67 очках на столі, Джадд не забиває плант. Мерфі робить брейк 32 очки, ставить снукер. Трамп не виходить, ще до того дає фрібол, і Шон «зачищає» стіл – серія 36 очок и 72:70 у фреймі. Рахунок у зустрічі стає 3:1 на користь Мерфі. Надалі Трамп виграє два фрейми з брейками 66 та 100 очок (другий сенчурі у зустрічі), Мерфі також два, зробивши серії 101 та 52. В підсумку – 5:3.

В черговій зустрічі між ОСалліваном та Селбі дуже сильну гру показав Ронні. Пятиразовий чемпіон світу зробив брейки 142, 95 та 85 очок (поспіль, з другого по четвертого фрейми), а триразовий – лише витяг один фрейм в кольорових кулях. 5:1 – Ронні О’Салліван виходить у півфінал. Ця перемога стала майже вирішальною в боротьбі Ронні за попадання на Players Championship. Ронні в цьому рейтингу тепер на шістнадцятому місці і випереджає найближчого конкурента Гері Вілсона на 6 тисяч очок. Це при тому, що за вихід у півфінал на останньому турнірі перед чемпіонатом гравців – Shoot-Out додається 8 тисяч очок, за фінал – 20 тисяч та за перемогу – 50 тисяч.

Ще в одній зустрічі Янь Бінтао з рахунком 5:2 виграв у Джона Хіггінса.

Два блискучі півфінали закінчились у контрових фреймах. Вілсон переміг ОСаллівана. В цій грі Кайрен взяв шість фреймів в один підхід, зробивши брейки 136, 94, 69, 64, 59 та 52 очки. Ронні відповів двома сенчурі – 125 та 100 очок та брейком 81. Після дев’яти фреймів Ронні був ще попереду – 5:4, але потім «Воїн» впевнено взяв дві партії, в яких О’Салліван набрав лише одне очко.

За схожим сценарієм, також поступаючись 4:5, Шон Мерфі виграв у Яня Бінтао. Закінчив півфінал Шон брейком 109 очок.

21-й рейтинговий фінал в карєрі Мерфі та 7-й – Вілсона, досить несподівано приніс розгромну перемогу Шону. Девятий титул (і другий в сезоні) Мерфі здобув, перемігши суперника з рахунком 9:1 (!).

Мерфі розпочинає гру брейками 108 та 84 очки. Наступні три фрейми стають вирішальними. Вілсон має шанси в кожному з них, робить брейки 52 та 64 очки, та в підсумку програє всі – 52:68, 45:89, 64:66. Це вже 0:5, а тут ще Шон робить брейки 76 очок та доводить перемогу до 6:0. Кайрен Вілсон перемагає у сьомому фреймі, але сесію Шон закінчує, зігравши брейк 134 очки. 7:1 – і дуже невисокі шанси Кайрена перед вечірнім дограванням.

І Мерфі не став відкладати вирішення головного завдання. В першому фреймі другої сесії Шон робить сенчурі 102 очки. В наступному фреймі Кайрен робить останню спробу затягнути спротив. Вілсон грає брейк 56 очок, але у відповідь отримує від суперника кліренс 73. І це вже все. 9:1 – Шон Мерфі стає переможцем Welsh Open.

Мерфі отримує 70 тисяч фунтів стерлінгів/рейтингових очок і починає готуватись до наступного турніру. Вже у четвер в Вотфорді стартує Shoot-Out, в якому прийме участь і наш Юліан Бойко. Мерфі в першому колі грає з Кішаном Хірані.