30 грудня 2019 дата публікації

WSF Open. Українців більше, ніж китайців

Наступного дня по завершенню WSF Junior Open на Мальті розпочинається WSF Open – по суті, чемпіонат світу серед аматорів.

Цей турнір, переможець якого отримує професіональну ліцензію на два роки, міжнародна снукерна федерація, створена World Snooker для керівництва аматорським снукером на тлі конфлікту з IBSF, проводить вже вдруге. Першим переможцем у 2018 році став китаєць Ло Хунхао. До речі, професіоналом став і Ло, і його суперник по фіналу поляк Адам Стефанов.

Якщо у березні 2018 року на Мальту з’їхалось 89 гравців, то цього разу – 156 (!). Якщо не помиляюсь, це рекорд кількості учасників для аматорських турнірів.

І відразу дуже цікава інформація. Першою за кількостю учасників, звичайно йде Англія – 56 гравців. На другому місці мальтійці – 19. На третьому Вельс – 11, на четвертому – Шотландія, яка виставила 6 гравців. А ось на п’ятому місці з 36 країн за кількістю учансиків йде….Так, Україна! Неймовірно, але наших снукеристів на Мальті більше, ніж китайців, ірландців, бельгійців, німців, поляків та всіх інших! Юліан Бойко, Владислав Вишневський, Антон Казаков, Сергій Ісаєнко та Віталій Іванів приймуть участь у WSF Open – 2020! Суперники з 35 країн, серед яких більше, ніж 20 гравців з досвідом гри у мейн-турі, надзвичайно сильні. На попередньому етапі в кожній з 39(!) груп по 4 гравці, тобто треба буде зіграти по три зустрічі. Подивимось, яких суперників послав українським снукеристам жереб.

Група L. Юліан Бойко – Чжан Юн (Китай), Франс Абділла (Мальта), Коннор Бензі (Англія). Лідер групи – 24-річний китайський екс-профі Чжан Юн, відігравший в мейн-турі чотири сезони з 2015 по 2019 роки. Інші суперники відомі менше – це 17-річний англієць Коннор Бензі та мальтійський ветеран Франс Абділла, що брав участь в 2018 році у сеньорському WSF Open. Загальне враження таке, що Юліан повинен виходити в плей-оф з другого місця, але не забуваємо, що до цього він ще зіграє юніорський чемпіонат, і цей виступ може багато чого змінити в сьогоднішніх оцінках.

Група U. Антон Казаков – Чжан Ян (Китай), Джозеф Зерафа (Мальта), Марк Вінсент (Англія). У Антона схожа група на ту, що дісталась Юліану – китаєць, мальтієць та англієць, але є відмінності. По перше, 30-річний Чжан Ян, незважаючи на те, що його прізвище майже ідентичне суперникові Бойка (Zhang Yang та Zhang Yong), суттєво поступається молодшому на 6 років Чжан Юну. Чжан Ян ніколи не грав у мейн-турі, за виключенням деяких китайських турнірів, на які він час від часу отримує вайлд-кард та турнірів серії АРТС. Мальтієць Зерафа – вже дуже літня, 66-річна людина. 35 років англійцю Марку Вінсенту – досить відомому аматору, але який так ніколи і не добирався до мейн-туру. В цьому сезоні Вінсент зіграв у двох турнірах «Челленджу», оба рази здобувши по одній перемозі. В Антона є шанси поборотися за перші два місця в групі з Вінсентом та Чжан Яном.

Група Z. Сергій Ісаєнко – Блейк Маттон (Англія), Бен Форті (Вельс), Патрік Вілан (Англія). Знову Вілан. З 21-річним англійцем Ісаєнко з Бойком грали цієї осені на 6 турнірі «Челленджу», і обидва програли з рахунком 2:3. Патрік взагалі впевнено грає у «Челенджі» і займає наразі 11 місце. Вочевидь, саме Вілан – фаворит цієї групи. Досить давно вже відомий валлієць Бен Форті. Йому зараз 23 роки, але до мейн-туру Форті поки не дістався. 24-річний англієць Блейк Маттон багато грає на британських турнірах, але успіхів поки нема. Взагалі, у Сергія дуже цікава група, в який жоден результат будь-якої гри не стане несподіванкою.

Група AF. Владислав Вишневський – Ахмед Салех Мохамед Шехаб Аль-Хашмі (ОАЕ), Ніколас Ніл (Англія), Енді Сімонс (Англія). Гравця з Еміратів так «зашифрували» на офіційному сайті, що відразу і не впізнаєш знаного арабського профі Мохаммеда Шехаба. Він двічі по року був у мейн-турі та має чимало досягнень на аматорському рівні. Шехабу 44 роки і він є явним фаворитом групи та головним суперником Владислава. Обидва англійці – і 47-річний Ніколас Ніл, і 37-річний Енді Сімонс не дуже відомі, особливо це стосується Ніла. Найвищим же досягненням Сімонса є вихід у фінал аматорського чемпіоната Англії у 2005 році.

Група АH. Віталій Іванів – Аллан Тейлор (Англія), Елліот Вестон (Англія), Мохаммед Новейр (Єгипет).

Головна зірка в групі Віталія Іваніва 35-річний англійський екс-профі Аллан Тейлор. Про інших суперників інформації небагато. Це 17-річний англієць Елліот Вестон та 45-річний Мохаммед Новейр з Єгипту.

На цьому поки все, через шість днів фестиваль снукеру на Мальті починається!