28 лютого 2020 дата публікації

Янь Бінтао - Джо Перрі: перемога в контрі на чорній кулі

Післе впевненой перемоги Джадда Трампа над Джоном Хіггінсом у першому чвертьфіналі, четвер у Вотфорді був присвячений двом важким та вкрай упертим зустрічам.

Джадд Трамп у 1/4 фіналу зустрічався з Джоном Хіггінсом, який ще донедавна був для нього вкрай незручним суперником. Джон виграв у Джадда фінал чемпіонату світу 20111 року, ще один півфінал, та ще минулої весни вів у рахунку в особистих зустрічах 22:9. Але у квітні 2019 року все змінилось. Трамп в блискучому стилі виграв чемпіонат світу, перемігши в фіналі якраз Хіггінса, а за сезон, що триває, виграв у шотландця ще п’ять разів поспіль. В тому числі, і на чемпіонаті гравців. Хіггінс грав непогано, зробив один сенчурі, але Джадд своєю грою знов постав питання: а хто, взагалі, збирається його зупиняти на шляху до другого поспіль чемпіонства. Ну це буде через пару місяців, а поки Трамп переміг Хіггінса 6:3 і вийшов до півфіналу.

Наступними грали Марк Селбі та Стівен Магвайр. Саме в цій зустрічі визначався суперник Трампа по 1/2 фіналу. Марк зі Стівеном на протязі 17 років грають друг з другом дуже вперто (після перемоги Магвайра рахунок особистих зустрічей став 15:14 при однієй нічиєй на користь Селбі), не став виключенням і цей матч Селбі вкрай невдало починає гру – 0:3, 1:4. Але, починаючи з шостого фрейму вже Марк грає краще і незабаром зрівнює рахунок. В дев’ятому фреймі Магвайр робить брейк 79 очок – свою третю півсотенну серію у зустрічі. Селбі (на його рахунку в цій грі також три брейки 50+) ще раз зрівнює рахунок, але у контровому фреймі сильнішим виявляється шотландець. Брейк 53 і 6:5. Сьогодні саме Магвайр буде грати з Трампом.

Ще більш запеклишою видалась гра між Джо Перрі та Янем Бінтао. Окрім завдань на цей турнір, в цій зустрічі вирішувались і важливі рейтингові питання. Наприклад, Перрі та Янь – чи не головні суперники у боротьбі за попадання в «Крусібл» без кваліфікації. В цьому рейтингу Перрі зараз посідає шістнадцяту сходинку, і намагається відбити атаки Алі Картера (відставання 2500 очок, але у «Капітана» буде лише одна спроба випередити Джо – на Гібралтарі) і Яня Бінтао (після нічної перемоги над Перрі, Янь відстає від Джо на 13 500 очок, але має в запасі не тільки кінцівку чемпіоната гравців, вихід в фінал виведе Яня пряміком в «Крусбіл», а ще й участь у чемпіонаті туру – юний китаєць вже «застовбив» місце в турнірі за участі вісімки кращих гравців поточного сезону).

В рейтингу же на кінець сезону Янь Бінтао вже обійшов Перрі, займає 15 сходинку і має всі шанси за підсумками сезону війти у елітну групу. Проте, це все буде згодом, а поки англійський ветеран та китайський юніор відіграли вкрай важку та виснажливу зустріч. Перший фрейм виграє Янь, Джо відповідає брейками 69 та 78 очок. Потім Бінтао робить сенчурі ровно 100 очок, ще одну серію 90, після чого виграє ще два фрейми. І це вже 5:2. Все могло скінчитись вже у восьмому фреймі. При рахунку 59:36 на свою користь Янь Бінтао не зіграв нескладний матчбол на зеленій кулі в ліву середину. Далі була довга серія відіграшів, яка закінчилась дальним ударом Перрі і кліренсом. 5:3, потім брейк 72 очки і 5:4, далі 5:5. Контровий фрейм тривав біля години. Помилки, невикористані шанси з обох боків, і перемога Яня Бінтао в чорній кулі. 6:5 – в суботу Янь зіграє в півфіналі з переможцем зустрічі Шон Мерфі – Марк Аллен.