17 березня 2020 дата публікації

Юліан Бойко - чемпіон Європи!

Ну що, шановні. Вітаю всіх з тим, що це сталося вже при нашому житті. Українець Юліан Бойко – чемпіон Європи зі снукеру. І зовсім не важливо, що не з класичного, а з «6-red». Тільки прочитайте цю фразу вголос: фінал чемпіонату Європи. Юліан Бойко (Україна) – Даррен Морган (Вельс) 5:3. Видатний валлійський професіонал, чемпіон світу серед аматорів, чемпіон світу серед сеньйорів-професіоналів, п’ятиразовий чемпіон світу і семиразовий чемпіон Європи серед майстрів, був обіграний нашим 14-річним юнаком. Чергова подія із розряду «такого не може бути» відбулась.

Зустрічав ранок найуспішніго поки що дня в своїй кар’єрі Юліан грою 1/4 фіналу проти Бріана Ошойські. Француз є дуже потужним і вже досить досвідченим гравцем, але Україна чекала перемоги. Нагадаємо, що в групі у Ошойські виграв Георгій Петрунько – молодший товариш Юліана. І за крок до медалі Бойко за попередніми оцінками мав всі шанси. Перемога була здобута, але якими нервами. Щастя цього разу було на нашому боці. Але щастя вистрадане. Неймовірна червона куля в кінцівці контрового фрейма не принесла перемогу, але на допомогу прийшов не менш неймовірний флюк на коричневій кулі. 4:3 – після багатьох прикрих поразок на різних турнірах нарешті доля повернулась до нас во весь зріст.

І після цього була впевнена, «в одні ворота» перемога над шотландцем Гері Томсоном. Часом навіть не можливо було собі уявити, що це полуфінал чемпіоната Європи. Настільки великою була перевага Юліана. 4:0 – і у фіналі на нас чекав великий та могутній Даррен Морган. Розписувати цю гру – марна справа. Всі, хто хотів – вже це бачили. А хто ще не бачив – обов’язково подивіться. Так твориться наша історія! З перемогою, Юліане!

P.S. А завтра знову в бій. В «пошматованому» через пандемію коронавірусу складі (поїхали додому, в тому числі, наші Владислав Вишневський та Антон Казаков), в Албуфейрі стартує-таки чоловічий чемпіонат Європи. Учасників залишилось всього 58. 13 груп по 4, дві – по 3. Юліан Бойко зіграє в групі «F». Суперниками його будуть відомий екс-профі з Вельсу Ендрю Педжетт та португалець Тьяго Сілва. Сергію Ісаєнку в групі «Q» дістались болгарін Братіслав Крастєв, валлієць Райдіан Річардс та албанець Кледіо Качі.

«Чемпіонат Європи серед чоловіків. 148 учасників з 41 країни. Збірна України – до Юліана Бойка та Антона Казакова приєднаються Сергій Ісаєнко, Владислав Вишневський та Алан Трігг. Найбільша команда у португальців – 12 гравців. Вельс та Мальта – по 7, Ірландія, Шотландія та Росія – по 6, Україна, Бельгія, Англія, Фінляндія, Ізраїль, Північна Ірландія, Румунія, Австрія, Боснія та Герцеговина, Італія – по 5» - про це наш сайт писав 26 лютого. В підсумку маємо, що з турніру знялись 90(!) гравців. В нашій збірній з п’яти гравців лишилось два, у португальців з 12 – 3 (тут трохи не зрозуміло чому знялись господарі турніру), Вельс з семи три, Мальта, Ірландія, Ізраїль, Італія, Румунія, Австрія, Боснія та Герцеговіна – знялись в повному складі, і є підозра, щ ці цифри втрат не останні. Тим не менш, чемпіонат має відбутися, а його переможець отримає дворічну професійну ліцензію.