05 жовтня 2020 дата публікації

Юліан Бойко на Championship League. Дві нічиї, брейк 80, 1000 рейтингових очок

Юліан Бойко з двома нічиїми посів третє місце в 32-й групі Championship League та здобув першу тисячу рейтингових очок.

Щоб зрозуміти це досягнення, треба мати на увазі, що мейн-тур переповнений історіями про те, як більш дорослі місцеві гравці програвали в перший сезон всі зустрічі та не набирали жодного рейтингового очка. З більш старих прикладів можна пригадати Майкла Джорджіу, який свого часу увійшов в тур в статусі чемпіона світу серед юніорів, та швидко вилетів, не вигравши жодної зустрічі. З більш сучасних наведемо приклад Райлі Парсонса, який свій перший матч виграв лише пару тижнів тому на другий в сезон в мейн-турі.

Ще один надихаючий висновок, який можна зробити – це те, що з «низом» мейн-туру Юліан Бойко готовий грати на рівних вже прямо зараз. Той же Астлі, відігравший в турі чотири попередні роки, просто «відскочив» від нашого снукериста.

Саме с Джоном Астлі Юліан Бойко грав першу зустріч. Відпустив суперника через необов’язкові помилки в першому та третьому фреймах, виграв другий (перший в історії українського снукеру) та четвертий. Далі був фаворит групи Лі Хан. Поразка в перших двох фреймах, виграш третього. Ну а в четвертому китаєць робить брейк 95 очок. Мейн-тур, як ніяк. Поразка 1:3 і гра з Алексом Боргом, який до цього програв і Астлі, і Лі Хану.

Розклад перед грою був наступний. Нічия виводила Бойка на третє місце та приносила першу рейтингову тисячу очок/фунтів стерлінгів. Перемога же у разі дуже ймовірної поразки Астлі від Лі Хана давала можливість піднятися на другу сходинку і заробити 2 000 очок/фунтів.

Але з самого початку стало зрозуміло, що про перемогу в цій грі не йдеться. Борг, який до того відіграв дві зустрічі не на самому високому рівні раптом завівся і виграв два фрейми поспіль з брейками 92 та 95 очок. Якщо додати серію в останньому фреймі гри з Лі Ханом, отримаємо, що три фрейми поспіль суперники не давали змоги Юліану навіть підійти до столу.

Але коли нагода таки трапилась, Бойко зіграв просто чудово. В третьому фреймі зустрічі з Боргом Юліан робить брейк 80 очок! Новий рекорд нашого гравця в турі. А потім дотискає суперника у четвертому фреймі, та зводить гру унічию. Отже, дві нічиї в трьох зустрічах при різниці фреймів 5:7. Юліан випеерджає Борга та посідає третє місце в групі. Про те, як закінчилась боротьба в цій групі та, взагалі, на першому колі Championship League – згодом.

Наступна гра у Юліана Бойка – 13 жовтня на English Open. Суперник – Гері Вілсон.