23 липня 2020 дата публікації

Юліан Бойко: наймолодший гравець в історії чемпіонатів світу

22 липня увійде в історію як точка відліку нового етапу розвитку українського снукеру.

Вперше український снукерист грав у чемпіонаті світу серед професіоналів. Юліан Бойко став наймолодшим учасником чемпіонату світу в історії снукеру. Інтерес до дебюту українського гравця був настільки великий, що його зустріч з малайзійцем Тором Чуаном Леоном показували на каналі «Eurosport-1».

Переказувати гру нема сенсу. Її бачили всі ті, хто завжди дивиться снукер, а також багато тих людей, які ніколи раніше не цікавились цією грою. Ажіотаж в Україні був величезний. Що ж на виході?

Зрозуміло, що Юліан дуже сильно нервував і так не зміг впоратися з нервами і зіграти в свій кращий снукер. Помилок було дуже багато. Їх кількість, до речі, і стала Юліану на заваді. Вищий брейк 43 очки та результативність 75,7% - це трохи не ті показники, з якими є підстави розраховувати на перемогу над професійними гравцями.

Малайзієць, якого лише диво може врятувати від вильоту з мейн-туру після провального сезону (до зустрічі з Бойком Тор виграв лише одну зустріч – на Shoot-Out у тайської снукеристки), аж ніяк не виглядав непереможним суперником. Коли Юліан переміг поспіль у п’ятому та шостому фреймах і зрівняв рахунок – 3:3, здавалось, що зараз 14-річний українець дотисне азійського профі. Але вийшло навпаки. Як і напередодні Івану Каковському, Юліану Бойку схоже не вистачило сил на всю зустріч. А досвідчений суперник зміг додати, потужно провів кінцівку зустрічі, зробив три півсотенні брейки поспіль – 68, 83 та 69 очок й переміг з рахунком 6:3. Юліан повертається додому готуватись до першого професійного сезону. Черговий шмат досвіду та необхідної інформації отримано.

Головною сенсацію дня стала впевнена перемога 16-річного бельгійського аматора Бена Мертенса над Джеймсом Кехіллом. Нагадаємо, що рік тому Кехілл пробився у фінальну частину чемпіонату світу та в 1/16 фіналу переміг Ронні О’Саллівана. А ось тепер фіаско вже в першому колі – 2:6.

Виграли ще три аматори. Джейк Ніколсон з таким самим рахунком 6:2 переміг Брендона Саржента, досвідченіший Рорі Маклауд, який не облишає шансів повернутися до мейн-туру в контрі вирвав перемогу у Біллі-Джо Касла, при цьому не зробивши жодного брейку 50+, а в зустрічі, що закривала ігровий день, валлійський екс-профі Іан Пріс також в контрі виграв у Ігора Фігейредо з Бразилії.

Хаммад Міах, програючи по ходу зустрічі 3:5 австрійському молодому аматору Флоріану Нюсслу, спочатку зрівняв рахунок, а потім у контровому фреймі зробив сенчурі 104 очки!

Вищий брейк чемпіонату поки що на рахунку ветерана Баррі Пінчеса, який просто декласував шотландця Діна Янга – 6:0 та зробив сенчурі 111 очок.

Досить жахливо виглядали й інші юні аматори – Коннор Бензі, Шон Меддокс, Бріан Ошойські – всі вони програли з рахунком 1:6.

Загалом же, перше коло подолали 11 аматорів, з них шість ще ніколи не грали в мейн-турі, в тому числі юніори Антон Ковальські (Польща), У Іцзе (Китай), Тайлер Ріс (Вельс), Хайден Стеніленд (Англія) та Бен Мертенс (Бельгія).

Сьогодні та завтра в Шеффілді пройдуть зустрічі другого кваліфікаційного кола.