11 лютого 2020 дата публікації

Юліан Бойко перемагає на 6-red

Юліан Бойко став чемпіоном України по снукеру «6-red».

В турнірі, що пройшов у минулі вихідні в Київському БК «Лідер» взяли участь 39 гравців з Києва та області, Кропивницького, Дніпра, Червонограда, Вінниці, Знам’янки, Маріуполя, Одеси, Харкова, гості з Молдови батько та син Лагодзинські, а також англійський тренер Алан Трігг. Взяли участь в чемпіонаті всі, на сьогоднішній день, найсильніші українські гравці – Юліан Бойко, Сергій Ісаєнко, Владислав Вишневський, Антон Казаков та Андрій Шульга. Вони разом з Тріггом й розіграли головні нагороди.

Кваліфікація згідно з рішенням головного судді гралась за системою до двох поразок, яка у снукері майже ніде не знаходить свого застосування.  Відмітимо вдалий виступ юних вихованців академії снукеру НФСУ. 12-річний Петро Сидоренко виграв у свого тренера Андрія Шульги, а його ровесниця Маргарита Лісовенко взяла гору над відомим київським майстром піраміди Данилом Говтвою. Ну а до впевпнених виступів ще одного 12-ріного юнака Георгія Петрунька ми вже звикли – цього разу до плей-оф Гоша виграв дві зустрічі по 3:0. Жодного фрейму в кваліфікації не програли Бойко, Ісаєнко та Трігг, один – Казаков, два – Вишневський.

1/8 фіналу. Шульга веде 2:1 з Тріггом, але все ж таки поступається в контрі. Ісаєенко, Бойко, Казаков та Вишневський виграють по 3:0, за таким же рахунком Петрунько поступається Вадиму Корягіну. Взагалі, в чемпіонаті взяли участь багато майстрів піраміди – Осипенко, Корягін, Говтва, Волошко. Краще за інших виступили Корягін та Осипенко, які дістались чвертьфіналу. Там Корягін програв 1:4 Антону Казакову, а Осипенко з рахунком 2:4 Владиславу Вишневському. Петро Сидоренко дає бій Алану Тріггу, але все ж таки поступається англійцю, на рахунку якого чотири брейки 20+. Але загальна увага прикута до гри Юліана Бойка та Сергія Ісаєнка. Перший фрейм з брейком 39 очок бере Юліан. Другий також за ним, серія 25. У третьому фреймі Сергій робить серію 74 очки! Це найвищий український брейк у «6-red», та всього на одне очко досягнення Ісаєнка поступається можливому для цього різновиду снукеру максимуму. В четвертому фреймі Юліан робить серію 24 очки, але поступається 24:35. 31:25 на користь Бойка закінчується п’ятий фрейм. Ісаєнко перемагає у шостому – 26:15. Рахунок у грі зрівнюється. Контру у два підходи – 25 та 33 очки бере Юліан. 4:3 – Ісаєнко вибуває на дуже ранній як для нього стадії.

Півфінал. Приниципова гра між Казаковим та Бойко. 3:3. Вирішальний фрейм. Юліан попереду – 30:13. На столі лише кольорові кулі, Антон забиває жовту та починає брейк, який може перетворитись на вирішальний кліренс. Чотири кулі забито, рахунок 27:30. Ще два влучних удари. Але на часі помилка Антона на рожевій кулі, яка ще й до того зупиняється прямо в лузі. 4:3 – Юліан Бойко виходить до фіналу. В іншій зустрічі також у контровому фреймі Трігг переміг Вишневського, зробивши брейки 64 та 63 очки.

Фінал за участі Юліана Бойка та Алана Трігга – мабуть, найцікавіша подія, якою міг закінчитися чемпіонат. На жаль, не обійшлося без добрячої ложки дьогтю в традиційній для турнірів НФСУ на одному з найкращих снукерних майданчиків Європи бочки меду. В шостому фреймі, коли перевага Бойка була вже суттєвою (3:2 за фреймами та 12:1 по очках у грі до п’яти перемог), Трігг спочатку на сильному ударі припустився промаху на синій кулі, а пілся відіграшу у відповідь Юліана здав гру, пославшись на те, що йому заважали грати глядачі.

Відмова від продовження гри –дуже серйозний вчинок у будь-якому спорті, який потребує обгрунтування вагомими причинами. Те, що люди вболівали за суперника Трігга (а за кого ще могли вболівати в цій грі в київському клубі?) – ніяк цією причиною бути не може. Як вдалось з’ясувати, було пару можливо не зовсім адекватних випадкових глядачів, які дещо заважали Тріггу, але після втручання суддів проблема була усунута. Цікаво, що коментар Трігга стосовно того що відбувалось, з’явився у коментарях до новини про чемпіонат на сторінці НФСУ у Facebook. При чому, Трігг не сам коментує, а на його слова посилається відомий латвійський гравець Родіон Юдін. А у ролі так би мовити «адвоката Алана Трігга», при чому в досить агресивній манері, виступає Алена Тугарина, яка, судячи з інформації на тому ж Facebook, є нареченою Юдіна. При цьому, ні Юдіна, ні Тугариної у Києві на турнірі не було.

Ось так закінчився цей фінал. Юліан Бойко, незважаючи на все, довів, що сьогодні сам він є першим номером українського снукеру, а стосовно Трігга можна тільки пожалкувати, що англійський маестро ось в такий спосіб вирішив закінчити свій черговий український етап кар’єри (за нашою інформацією, після закриття – сподіваємось, все ж таки тимчасового, клубу SnookerLviv, Трігг відправляється до Канади).

Руслан Кориненко