14 березня 2020 дата публікації

Юліан Бойко в 1/8 фіналу чемпіонату Європи: поразка, замість якої могла бути перемога

В португальскькій Албуфейрі визначились півфіналісти юніорського чемпіонату Європи серед гравців до 21 року.

Англієць Хейден Стеніленд проти француза Бріана Ошойські, ірландець Аарон Хілл проти бельгійця Бена Мертенса: такий вигляд мають півфінальні пари, і саме один з цих чотирьох гравців стане вже завтра новим професіоналом.

На жаль в цьому списку нема українців. Чергова п’ятниця стала не самис вдалим днем для українських снукеристів. В 1/16 фіналу Антон Казаков не зміг вибороти перемогу у росіянина Івана Каковського – поразка 1:4. Натомість Юліан Бойко розгромив 4:0 Аттілу Хорвата, взявши реванш одразу за дві поразки – на чемпіонаті Європи у Ейлаті в 2019 році (таж сама стадія 1/16 фіналу такого ж турніру для гравців до 21 року) і на WSF Open на Мальті в цьому січні. На рахунку Бойка чергові два півсотенні брейки – 59 та 53 очки.

Зустріч проти 18-річного англійця Харрі-Ендрю Госні Юліан розпочав чудово. Виграв перший фрейм, з брейком 71 очко – другий. Але далі щось пішло не так. Юойко програв став багато помилятись і поступився трьома фреймами поспіль. Потім зміг витягти шостий фрейм і зрівняти рахунок. В контрі Стеніленд повів 41:0, Бойко даблом розпочав брейк у відповідь, але майже відразу помилився. І це 3:4 – ще одна прикра поразка, якої могло й не бути. Але, тим не менш, на разі лише 9-16 місця. Госні просунувся далі лише на одне коло – 3:4 у чвертьфіналі від співвітчизника Хейдена Стеніленда. Суперником Стеніленда у півфіналі буде француз Бріан Ошойські, який трохи несподівано «зняв з пробігу» валлійця Ділана Емері – також в контрі.

Ще два чвертьфінали закінчились з рахунком 4:0. Продовжуий свою переможну португальську кампанію дворазовий чемпіон Європи серед гравців до 18 років Аарон Хілл розгромив англійця Марка Ллойда, а Бен Мертенс у бельгійському дербі переміг Жульєна Леклерка. Мабуть саме Хілл зараз є головним претендентом на перемогу та професійну ліцензію.

І вже розпочався чемпіонат Європи зі снукеру «6-red».

Результати зустрічей за участі українських гравців:
Сергій Ісаєнко – Олександра Богатирьова (Росія) 4:1
Роман Блакита – Хосе-Марія Кортес (Іспанія) 2:4
Роман Блакита – Крістофер Кліффорд (Північна Ірландія) 1:4
Георгій Петрунько – Петер Рат (Нідерланди) 3:4
Георгій Петрунько – Жульєн Леклерк (Бельгія) 2:4
Юліан Бойко – Якуб Хромі (Польща) 4:2
Владислав Вишневський – Колм Маккі (Північна Ірландія) 4:0
Антон Казаков – Фелікс Відлер (Польща) 4:2
Антон Казаков – Фергал Куінн (Північна Ірландія) 4:3
Алан Трігг до останнього дня був у заявці, але на чемпіонаті не зіграє.