01 вересня 2020 дата публікації

Юнацький чемпіонат України. Бойко, Байдала, Лісовенко

Юнацький чемпіонат України зі снукеру відбувся у київському клубі «Лідер».

Турнір серед гравців до 21 року став останнім етапом підготовки для Юліана Бойка перед офіційним стартом професійної кар’єри. Наразі Юліан вже у Шеффілді, і відомо що 5 жовтня Championship League він проведе три зустрічі з чотирьох фреймів кожна. Суперники – Алекс Борг, Лі Хан і…Ронні О’Салліван. Саме так. 5 жовтня Юліан Бойко зіграє з головною зіркою світового снукеру. Але про це ми поговоримо згодом.

А поки Бойко виграв за два дні п’ять зустрічей з п’яти при загальній різниці фреймів 15:2, та став чемпіоном України серед гравців віком до 21 року. Загалом учасників було шість, і вони грали кожен з кожним по колу. По три перемоги на рахунку Микити Руденка та Антона Казакова. Руденко трохи несподівано переграв Казакова, але при цьому поступився Георгію Петруньку. За додатковими показниками Руденко посів друге місце, Казаков – третє. Петрунько з двома перемогами зайняв четверте місце. По одній перемозі в активі нашого гостя з Молдови Матвея Лагодзинського та Тараса Ульянченка з Маріуполю. Кращий і єдиний брейк за 50 очок на рахунку Антона Казакова – 52.

В групі до 18 років прийняли участь 12 гравців з Києва, Львова, Кропивницького, Знам’янки, Харкова та Житомира. Чемпіоном став львів’янин Кирило Байдала, який у фіналі з рахунком 2:1 здолав Артема Суржикова. У вирішальному фреймі Байдала зробив кращий брейк турніру – 50 очок. Третє місце в активі киянина Петра Сидоренка та Романа Блакити з Васильківа.

Маргарита Лісовенко з Кропивницького стала чемпіонкою України серед дівчат, випередивши трьох киянок – Олександру Юдчиц (друге місце), Ірину Шляпникову (третє) та Емму Свідзінську (четверте). Найкращий брейк – 33 очки на рахунку Олександри Юдчиц.

Ну а перед початком чемпіонату Юліан Бойко отримав свідоцтво майстра спорту міжнародного класу, який підвів риску під його аматорською кар'єрою. Попереду - мейн-тур.