11 серпня 2020 дата публікації

Загадкові чвертьфінали "Крусіблу": чотири розгроми?

В Шеффілді на чемпіонаті світу зафіксовано сто відсотків непередбачуваних проміжних результатів у чвертьфінальних зустрічах.

На краю прірви опинився діючий чемпіон світу Джадд Трамп. Дві мінімальні (по 3:5) поразки в кожній сесії від Кайрена Вілсона перетворились на жахливі 6:10 за підсумком першого дня. «Воїн», пропустивши гру першого кола, на дуже високому рівні проводить вже другу зустріч поспіль. Особливо вразила кінцівка другої сесії. Після того, як Джадд майже дістав суперника – 6:7, Кайрен з брейками 94, 80 та 63 очки виграв три фрейми поспіль. Також важливу роль у значній перевазі Вілсона зіграли п’ятий та дванадцятий фрейми, які він виграв на чорній кулі. В підсумку Кайрен Вілсон, який завжди дуже непогано почувається себе в зустрічах з Джаддом Трампом (рахунок особистих зустрічей 8:7 на користь Джадда, але, якщо не рахувати матчі до 3 перемог, то попереду буде Кайрен – 7:5), дуже близький до великої перемоги й другого в кар’єрі виходу в півфінал чемпіонату світу.

Ще більшу перевагу має Марк Селбі над Нілом Робертсоном. Зустріч, яка об’єктивно мала бути грою рівних суперників, нагадує шлях з однобічним рухом. Все почалося з того, що Марк на чорній кулі виграв перший фрейм, який тривав майже годину. Після чого триразовий чемпіон світу взяв ще чотири фрейми поспіль і довів рахунок до розгромного – 5:0! Лише після цього Ніл трохи отямився, на високому рівні провів три фрейми, зробив в них три півсотенні брейки та підрівняв рахунок – 3:5. Але ввечері Селбі повністю переграв суперника в тактичній боротьбі і взяв шість фреймів з восьми. Наразі рахунок 11:5, в цій грі вже майже все ясно, і Селбі явно готовий до максимально серйозної боротьби за четверте чемпіонство.

Цікаво те, що в 32 фреймах цих двох зустрічей провідних снукеристів світу не було зроблено жодного (!) сенчурі.

Ще в двох півфіналах зіграно по одній сесії, але подій теж вистачає. В зустрічі великих снукеристів, які на двох мають вісім чемпіонських титулів, та безліч інших нагород, Марк Вільямс вирає у Ронні О’Саллівана з рахунком 6:2. І це при тому, що валлієць історично дуже невдало грає проти англійця. Марк розпочав гру з брейку 70 очок, Ронні відповів серіями 101 та теж 70, повів 2:1. А після цього вигравав тільки Вільямс! П’ять фреймів поспіль виграє Марк, три останні з брейками 72, 56 та 130 під завісу сесії! Але є підозра, що в цій зустрічі все тільки починається. Ну що таке реально 6:2? Досить Ронні взяти другу сесію за рахунком 5:3, і будемо мати 9:7 перед заключною частиною гри. А така перевага вже не про що. З іншого боку, якщо Марк виграє і другу сесію, все вже буде зрозуміло.

Нарешті, в зустрічі, що знаходиться в тіні «битв монстрів» (в трьох парах грають п’ять чемпіонів світу) Ентоні Макгілл, якого букмекери чомусь представили як «вбитого андердога», виграє з різницею у шість фреймів у Курта Мафліна – 7:1. Шотландець зробив п’ять півсотенних брейків, норвежець – один. Та й він не приніс йому перемоги. У восьмому фреймі у відповідь на брейк 54 очки, Макгілл зіграв кліренс 81. А єдиний фрейм Мафліин виграв, коли Макгілл під час кліренсу «втопив» биток на заключній синій кулі. Рахунок став 3:1, але другу півсесію Ентоні виграв «всуху».

І сьогодні всі ці зустрічі завершаться і ми дізнаємось прізвища всіх півфіналістів.