24 травня 2019 дата публікації

Закінчився перший тур QSchool 2019

В англійському Вігані закінчився перший тур QSchool-2019, що подарував нам стільки приємних емоцій.
Головним підсумком першого туру стала відсутність серед переможців нових облич. Вся четвірка вже виступала в мейн-турі, а двоє з них – навіть в сезоні, що минув.
Зберегли місця в мейн-турі китаєць Сюй Си та Сохейл Вахеді із Ірану. 21-річний Сюй, чемпіон світу серед юніорів 2016 року, спочатку виграв 4:1 у екс-профі з Англії Майкла Уайлда, після чого у вирішальному матчі зустрівся з співвітчизником Ваном Цепеном. Ван виграв два перших фрейми, але потім Сюй взяв чотири фрейми поспіль і став першим переможцем QSchool-2019.
 

30-річний іранець Сохейл Вахеді у 1/8 фіналу вирвав перемогу на чорній кулі контрового фрейму у триразового переможця QSchool Пола Девісона. Обидва учасники цієї зустрічі, що відзначилась сімома брейками 50+, два останні сезони провели в мейн-турі.
Перепустку до мейн-туру Вахеді розіграв з 17-річним ірландцем Россом Балменом. Після трьох фреймів ірландський юніор був попереду – 2:1, але потім іранський гравець взяв три фрейми поспіль.
Повертається в мейн-тур один за найбільш титулованих гравців аматорського снукеру, чемпіон Европи, дворазовий віце-чемпіон світу та триразовий чемпіон Англії Девід Ліллі. Останні два роки цей 43-річний снукерист намагався використати будь-яку можливість повернути собі професійний статус і,

врешті-решт, це йому вдалось. Розпочав день Ліллі з перемоги над китайцем Сі Цзяху – 4:1.А суперником Девіда по вирішальній зустрічі став молодий англієць Шон Меддокс, який в запеклій боротьбі здолав профі з Пакистану Хамзу Акбара – 4:3. Боротьби не вийшло. Досвід з брейками 117 та 64 очки здолав молодість – 4:0.
Четверту спробу закріпитись у мейн-турі робить 32-річний англієць Джеймі О’Ніл. Перемігши за рахунком 4:1 китайця Шуай Ліня, О’Ніл вийшов на німецького профі Лукаса Клекерса. Перед цим Клекерс грав п’ять годин проти Ешлі Хагілла, переміг на респоті у контрі, але сил ще на одну зустріч німцю не вистачило. 4:1 – О’Ніл виходить у мейн-тур. До речі, це вже друга перемога О’Ніла у QSchool. Перша відбулась сім років тому.

І вже в п’ятницю о 15:00 за київським часом, зустріччю проти Чо Хонь Маня з Гонконгу, розпочне другий тур QSchool Сергей Исаенко . Ну а Юлиан Бойко у грі ми побачимо 26 травня.
Автор Руслан Кориненко
Фото Сергій Бойко (Serhii Boiko)