29 травня 2019 дата публікації

Зіграти найкращу зустріч...

Зіграти найкращу зустріч не тільки у власній кар’єрі а, взагалі, в історії розвитку снукеру в своїй країні, встановити світовий рекорд, ставши наймолодшим гравцем, що зробив офіційний сенчурі, вигравати в контровому фреймі 30 очок – і при цьому програти.
Так, все це вмістив в себе матч Юлиан Бойко проти англійського професіонала Біллі-Джо Касла у третьому колі другого туру QSchool-2019. Зустріч, в якій навіть просто за зміною рахунку можна було дивитись, затамувавши подих.
Це вже був, без перебільшення, мейн-тур. При чому далеко не самий гірший його зразок. Досвідчений англійський профі починає зустріч з брейку 81, намагаючись показати, «хто в хаті хазяїн». Але Юліан відповідає ударом на удар. Брейк 70 – і рахунок зрівнюється. Касл робить ще два брейки – 52 і 69 очок. І це вже 3:1. Все? Ні, це тільки початок. Наступає фрейм №5, і Юліан робить брейк 100 очок. Сенчурі! І не просто сенчури, а світовий рекорд. Цей сенчури-брейк Бойко зробив у віці 13 років 8 місяців та 6 днів, побивши рекорд нинішнього профі з Китаю Ло Хунхао на 16 днів.
 

Ну а поки 2:3, а в шостий фрейм Бойко бере в два підходи – спочатку 43, а потім 55 очок! І це веж контра. І Юліан повів 33:0. Потім 34:13. Але потім суперник виходить вперед 49:34. На столі лише кольорові кулі. І драматична розв’язка. Бойко забиває жовту кулю, але ставить автоснукер. І не виходить з нього. Біллі-Джо Касл забиває зелену та коричневу кулю, після цього відбиває намагання Юліана знайти снукер спочатку на синій, а потім на рожевій. 3:4 – поразка, яка коштує багатьох перемог. Можливо, через пару років саме з цієї зустрічі ми будемо вести відлік нового етапу розвитку українського снукеру.
 

І вже завтра об 11:00 Юліан Бойко зіграє перший матч третього туру. Суперник знову дуже серйозний – віце-чемпіон світу IBSF з Ірану Амір Сархош. Сергій Ісаєнко (Сергей Исаенко) зіграє 31 травня також об 11:00 з Родіоном Юдіним з Латвії.
Ну а Біллі-Джо Касл в наступній зустрічі програв одному з головних фаворитів цьогорічної QSchool Пітеру Лайнсу з рахунком 3:4.
Сьогодні будуть зіграні два останніх кола другого туру і визначаться ще чотири переможці QSchool.
На кожну професійну ліцензію зараз претендують по чотири гравці. Переможець китайського дербі між профі Ченєм Цзифанєм та Лоном Цзехуаном зіграє у вирішальній зустрічі з переможцем зустрічі між 17-річним шотландцем Діном Юном та ветераном з Гонконгу 49-річним О Чі Веєм. Наш фаворит – Чень Цзифань.

Чергова юна зірка з Китаю 15-річний Лей Пейфань зустрічається з англійським титулованим профі Пітером Лайнсом. Того, хто виграє, чекає зустріч з переможцем гри між 24-річним валлійцем Каллумом Ллойдом та 19-річним англійцем Райлі Парсонсом, якого можна назвати відкриттям цьогорічної QSchool. Вочевидь, шанси Лайнса зберегти місце у мейн-турі дуже значні.
Ще один юний китаєць, 16-річний Си Цзяху другий раз поспіль доходить до передостаннього кола (такий результат в активі ще тільки валлійця Ендрю Педжетта). Його суперник – 33-річний північноірландець Джеймі Макардл. В другій парі англійське дербі між 21-річним Луїсом Хескоутом та 26-річним Саймоном Блекуоллом. Є відчуття, що цю перепустку до мейн-туру забере Си Цзяху.

І, на кінець, чотири британських екс-профі в боротьбі за ще одне місце в турі. Валлієць Ендрю Педжетт проти англійця Сідні Вілсона, та шотландець Фрейзер Патрик проти ще одного англійця Крістофера Кігана. І це, схоже, найбільш непередбачувана група. Спробуємо обережно поставити на Педжетта.

Автор Руслан Кориненко
Фото Сергій Бойко Serhii Boiko