18 січня 2020 дата публікації

"Золоте срібло" Юліана Бойка

Двотижнева снукерна мальтійська казка добігла свого кінця. Хоча, скоріше, це була не мальтійська, а саме українська казка. І казка не з щасливим, або навпаки, кінцем, як це прийнято у казках, а з великим і щасливим продовженням.

Бо те, що відбувалось в ці дні, коли тисячі людей не лише в Україні спостерігали за чудовим сходженням 14-річного Юліана Бойка, обов’язково повинно мати продовження. Дуже багато сил та праці вже вкладено, а ще більше буде вкладено в найближчому майбутньому, щоб задовольнитись фантастичною неймвовірною, але срібною нагородою аматорського чемпіонату світу. Мейн-тур, який ще рік тому сяяв десь в недосягненій височині, виявився майже поруч, на відстані пари виграних фреймів, десятка влучних ударів. Ще у серпні ми всі раділи тому, що до нас в Київ приїхали гравці мейн-туру, а сьогодні вже наш український снукерист не просто перемагав, а «розривав» один за одним британців, які мають неабиякий досвід гри в цьому самому мейн-турі.

Перемога над Шоном ОСалліваном в 1/8 фіналу, здобута за 26 хвилин за допомогою трьох півсотенних брейків – найбільш видатне досягнення Юліана на цьому турнірі. Зустріч, яка вразила провідних британських спеціалістів. Але були й перемоги над Майклом Коллумбом, Діланом Емері, Россом Муїром. До речі, феноменальний кліренс Юліана в четвертому фреймі став однією з візитних карток цього чемпіонату. Взагалі ж, на турнірі 14-річний український гравець, що був наймолодшим учасником WSF Open, переміг шістьох гравців з Великобританії та одного китайця. Три з переможених Юліаном суперників мали за плечима досвід в гри в мейн-турі.

В статусі екс-профі вийшов на фінальну зустріч з Бойком і англієць Ешлі Хьюджілл. Остання перепона на шляху нашого гравця до мейн-туру виявилась найскладнішою. Хьюджілл провів просто чудову гру, але Юліан тримався і боровся майже на рівних. Більш того, після чудового старту суперника – брейки 113 та 56 очок, Бойко не знітився, а взяв три фрейми поспіль! 3:2 на користь Юліана, а ще до того у пятому фреймі він зробив брейк 62 очки. Шостий фрейм, мабуть, став вирішальним у цій зустрічі. Бойко мав дуже непогані шанси виграти і піти у відрив, скоріше за все, вирішальний. Але все скінчилось брейком 65 від Хьюджілла. У сьомому фреймі Ешлі робить брейк 50, а у восьмому оформляє перемогу – брейк 89 і 5:3 у фіналі. 25-річний англієць якісно виконав свою роботу, показав себе справжнім професіоналом та повертається у мейн-тур. Але справжнім переможцем та героєм цього чемпіонату став наш 14-річний юнак. Зайняти друге місце у будь-якому турнірі за участі 152 суперників – це неабияке досягнення для будь-кого. Але зайняти друге місце в чемпіонаті світу, коли ти його наймолодший учасник, а серед суперників більше двох десятків колишніх професіоналів – це просто неймовірно.

Вітання Юліану, вітання Сергію Бойку, який йде своїм шляхом, і доказує свою правоту, вітання всім причетним до великого успіху українського спорту.

P.S. А історія з цим чемпіонатом і розіграшом в ньому професійних ліцензій ще далеко не скінчилась. Побачимо. Сугубо моя особиста думка, Руслан Кориненко.