15 березня 2020 дата публікації

Золотий "дубль" Аарона Хілла, та три українці в плей-оф "6-red"

Ірландець Аарон Хілл виграв чемпіонат Європи серед гравців до 21 року і виборов дворічну професійну ліцензію.

У 1/8 фіналу Хілл переміг співвітчизника Росса Балмена – 4:1, у чвертьфіналі «всуху» англійця Марка Ллойда, у півфіналі лише один фрейм віддав бельгійцю Бену Мертенсу – знову 4:1. Другим фіналістом став англієць Хейден Стеніленд, який у контрових зустрічах вирвав перемогу спочатку у Харрі-Ендрю Гослі (той самий англієць, якому програв Юліан Бойко), а потім у француза Бріана Ошойські.

19-річний англієць на рік старший від свого ірландського опонента, але за досвідом і титулами двократний чемпіон Європи U18 значно переважає. Стеніленд взагалі до цього турніру був майже невідомий за межами Англії. І фінал пройшов з великою перевагою Хілла. Аарон в перших чотирьох фреймах зробив три півсотенних брейки – 76, 69 і 59 очок, та повів 4:0. Лише після цього Стеніленд два фрейми відіграв, але вже сьомий фрейм став останнім. 5:2 – і тепер вже триразовий чемпіон Європи Аарон Хілл стає професіоналом. Ірландія, яку в мейн-турі зараз представляють лише ветерани Кен Доерті та Фергал О’Брайен, вже зачекалась нової хвилі. В останні роки нічого не вийшло в мейн-турі ні у Брендана О’Донохью, ні у Вінсента Малдуна, ні у Девіда Хогана. Тепер Хіллу належить стати нащадком слави Доерті та О’Брайена.

Тим часом, добіг кінця груповий турнір на чемпіонаті з «6-red». До речі, для збірної України цей, і слідуючий за ним чоловічий чемпонат Європи почався з втрати. В аеропорту Львова не пустили в літак та відправили в карантин Алана Трігга. Так що Трігг не зіграє в Португалії.

З шести наших гравців в плей-оф вийшли троє: Юліан Бойко, Антон Казаков та Владислав Вишневський. Не зміг вийти з групи Сергій Ісаєнко, але тут скоріше можна казати про вкрай складний жереб – Сергій поступився валлійцю Ділану Емері та англійцю Марку Ллойду.

Одну зустріч з трьох виграв Георгій Петрунько, але переміг Гоша бронзового призера чемпіонату Європи U21 француза Бріана Ошойські. І це серйозний успіх нашого юного снукериста. Ну і, нарешті, Роман Блакита без перемог, але чотири фрейми у дорослих суперників взяв.

Вже після опівночі буде сформована сітка плей-оф і ми дізнаємось суперників наших гравців.